ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Подвійні платіжки за газ: українці не можуть повернути гроші

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: газ

    Частина українців ще у травні двічі заплатила за газ: газзбутам, які раніше постачали блакитне паливо, а також «Нафтогазу», який став постачальником практично для всього населення. Водночас гроші не вдається повернути досі.

    4388_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Про це повідомляє ГазПравда.
    Як зазначається, багато українців досі не дочекалися від газзбутів повернення так званих зайвих проплат за травень.
    Компанії виставили рахунки за газ, який в останній місяць весни навіть не постачали. Але платіжки за нього все одно надіслали. І чимало людей устигли сплатити, а тепер не можуть повернути свої кошти.

    У Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у таких діях газзбутів вбачають ознаки шахрайства й анонсують штрафи та позбавлення ліцензій.
    Чому за газ у травні дехто заплатив двічі
    Тема зайвих квитанцій за травень від низки регіональних газзбутів, які постачали газ більшості українців по квітень цього року включно, сколихнула громадськість ще в червні. Адже багато хто зі споживачів, не знаючи про автоматичну зміну постачальника, сплатив газзбутівську квитанцію. А потім виявив, що насправді за травень мав сплатити вже новому постачальнику — Нафтогазу. Державна компанія згодом надіслала травневі платіжки за точно такі ж об’єми палива, як і раніше газзбути.
    Перераховувати проплати за травень Нафтогазу газзбути не стали (через відсутність відповідного механізму). Автоматично повертати гроші назад людям — також. Натомість регіональні газопостачальні компанії вимагали написати заяву й надіслати разом із цілим стосом документів.

    Однак багатьом споживачам газзбути відмовили в поверненні коштів навіть після надсилання відповідних заяв.
    Крім того, деякі споживачі повідомили, що колишні постачальники відмовилися повертати їм переплачені кошти, посилаючись на форс-мажорні обставини через повномасштабну війну.
    «Вважаємо такі дії постачальників газу порушенням норм законодавства у сфері газопостачання, зокрема Правил постачання природного газу та ліцензійних умов з постачання газу, та рекомендуємо споживачам газу звертатись із скаргами до НКРЕКП», — каже консультантка інформаційно-консультаційного центру ГазПравда Наталія Камінська.
    У діях газзбутів НКРЕКП вбачає шахрайство
    НКРЕКП отримала вже сотні скарг від людей, які за 5 місяців так і не змогли повернути свої переплати, повідомив у коментарі Фактам, ICTV член НКРЕКП Валерій Тарасюк. За його словами, НКРЕКП також звернулася до газзбутів з вимогою повернути переплати.
    «Вони кажуть: ой, у нас брак коштів, десь вони пішли на виплату зарплати, але вже немає чим зарплату платити, будемо десь добувати», — переказує виправдання газзбутів Валерій Тарасюк.
    НКРЕКП може оштрафувати недобросовісних постачальників і навіть анулювати їм ліцензію. Але спочатку треба прийти до них з перевіркою. А це під час війни складно, переконують у Нацкомісії. Тому поки що гуззбути «просто переконують» повернути переплати.
    «Ми маємо комунікацію, ми їх спонукаємо до цих дій, і з кожним днем випадків повернення цих переплат більше і більше. З перевірками зараз у час воєнного стану також є перепони, але ми рухаємося в цьому напрямку. Та поки ми спілкуємося як по-хорошому, так і не дуже по-хорошому через регуляторну процедуру», — пояснює член НКРЕКП.
    Точно не по-хорошому буде тим постачальникам, які в червні надіслали людям платіжки за травень, попри те, що не постачали газ у останній місяць весни.
    «Газзбут точно знає, що в нього не було газу поставити населенню, він точно знає, що газ постачав постачальник „останньої надії“. І попри це виставив рахунок. Це — ознаки шахрайства, будемо разом з правоохоронними органами розслідувати», — заявив Валерій Тарасюк.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми