У разі блекаутів в Україні може відключатися опалення у багатоквартирних будинках. При цьому мешканцям багатоповерхівок не можна грітися газом, буржуйками чи саморобними "пічками", наприклад, зі свічок – все це дуже небезпечно.
Замість сумнівних способів прогріти приміщення, Держслужба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) радить українцям грітися зсередини. Також рятувальники рекомендують не нехтувати правильним одягом.
Усі дозволені способи зігрітися можна розділити на три умовні групи. Це:
Одяг
ДСНС радить одягатися в три шари – це ефективніше, ніж носити, наприклад, один дуже товстий светр. Для дійсно теплого домашнього "лука" рятувальники рекомендують використовувати: термобілизну, светр, а також плед або ковдру як накидку.
Альтернативні джерела тепла
Варіантів тут небагато: безпечно використовувати у квартирі можна хіба що грілки. Проте додаткове тепло організму можна подарувати зсередини – за допомогою вживання гарячої їжі та напоїв.
Спосіб життя
У випадку, коли вдома немає опалення, рятувальники рекомендують більше рухатися. Тобто, якщо ви замерзли, можна зробити кілька присідань або пострибати – це дійсно допоможе організму зігрітися.
А ось вживати алкоголь дуже небажано. Насправді він не гріє, а лише притуплює відчуття холоду. Через це людина може переохолодитись і навіть не помітити цього вчасно.
Також у разі відключення тепла, крім інших способів зігрітися, можна використовувати рятувальну термоковдру. Це досить дешевий та дієвий спосіб уникнути переохолодження.
Така ковдра дозволяє утримувати близько 80% тепла людського тіла. Ціни різняться залежно від розміру та типу виробу, і стартують лише від 70 грн.
Однак при використанні такого методу слід враховувати ризик появи конденсату, адже термоковдра не "дихає". Тому у ній не рекомендуються спати.