У 2022 році в Україні було відкрито майже 52 тис. судових справ щодо стягнення боргів за оплату "комуналки". Це 26% від усіх цивільних справ.
Про це повідомляє Опендатабот. Зазначається: ця категорія спорів є "абсолютним лідером серед судових справ усіх судів".
"У цивільному топі першість впевнено утримують справи щодо стягнення боргів за оплату "комуналки". 52 тисячі за рік", – йдеться у повідомленні.
Крім того, зазначається, майже 28 тис. проваджень було відкрито у зв'язку з позиками, кредитами, банківськими вкладами (14%). А також близько 17 тис. – щодо стягнення аліментів (8,4%).
Українці накопичують борги за комуналку
Водночас, за словами нардепа від "Голосу" Ярослава Железняка, з листопада по грудень 2022 року борг українців за послуги ЖКГ зріс на 2,2 млрд. грн і склав 35,35 млрд. грн. Найбільше громадяни заборгували за опалення та гарячу воду – 24,4 млрд грн. На другому місці за розміром заборгованості – водопостачання. За нього українці заборгували 7,4 млрд грн Далі йдуть:
управління багатоквартирним будинком – 2,21 млрд грн (за репрезентативною вибіркою найбільших компаній з управління багатоквартирними будинками);
вивезення сміття – 1,28 млрд грн.
Українцям готують підвищення тарифів на комуналку
Зі свого боку, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський раніше анонсував підвищення комунальних тарифів. Обґрунтуванням цього, за його словами, є:
необхідність підвищення зарплат енергетикам та іншим працівникам критичної інфраструктури;
оплата аварійних відновлювальних робіт.