У містах-мільйонниках вимкнення опалення займає до двох тижнів.
Опалювальний сезон добігає кінця, навіть передчасно. Традиційно вимикають батареї в середині квітня, але тепла весна поспішила в Україну, тож міста поступово відмовляються від централізованого опалення. Першими це зробили в Дніпрі.
Журналісти "Сніданку з 1+1" на каналі "1+1 Україна" з'ясували, скільки вийде зекономити на платіжках, якщо вимкнути батареї вже зараз.
Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко рекомендує мерам та головам громад не зволікати з вимкненням опалення, бо в умовах війни всім потрібно заощаджувати теплоенергію. До того ж, у великих містах-мільйонниках вимкнення опалення займає до двох тижнів.
"Відключення тепла призведе одразу до декількох позитивних факторів: економія платежів, економія природніх ресурсів", - каже Попенко.
За підрахунками фахівця, якщо у Києві відключити опалення зараз, а не в середині квітня, то споживач може зекономити майже місячну платіжку на тепло. "Сім'я, яка мешкає у двокімнатній квартирі, може зекономити при відключенні тепла вже зараз від 3 до 3,5 тис. грн", - каже Попенко.
Хто і коли вимикає опалення
Кожен регіон має сам визначити початок і кінець опалювального сезону, в залежності від погодних умов. Але рішення місцевих чиновників припинити поставки тепла в домівки громадян та до соціальної інфраструктури має базуватись не на суб’єктивному відчутті, а на правилі: середньодобова температура має становити понад вісім градусів тепла протягом трьох днів поспіль.
Першопрохідниками серед українським міст стало місто Дніпро – 22 березня тут почали вимикати опалення.
У столиці місцева влада та "Київтеплоенерго" поки мовчать щодо можливих термінів припинення теплопостачання попри теплий початок тижня. Ймовірно, це викликано тим, що на останній тиждень березня синоптики прогнозують повернення нічних приморозків.