Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Влада планує відновити лише деякі шахти Донбасу

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: шахти, Донбас, Кабмін

    Через специфіку марок якості вугілля, потреба у певних шахтар Донбасу може відпасти.

    7987_vugillya.jpg (167.93 Kb)

    З січня по вересень 2014 р. українські шахти видобули 53,4 млн т вугілля, що на 13,2 % менше, ніж у ті ж місяці 2013 р. Видобуток впав як на державних (-12,6 %), так і на приватних шахтах (-13,4 %). Причому зниження виїмки почалося з липня, а в серпні темпи падіння видобутку значно прискорилися.Відповідно до різних думок аналітиків, видобуток вугілля в країні в 2014 р. становитиме 70-72 млн т, а за песимістичними прогнозами - 63-65 млн т, що відповідно, на 14-16 % або на 22-25 % менше, ніж в 2013 р.

    На даний момент з 93 офіційно діючих державних шахт реально працює тільки 24, всі вони розташовані за межами території, де велися і ведуться військові дії. 62 шахти знаходяться в режимі відкачування води, 7 повністю зруйновані.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В "ДНР" та "ЛНР" оголосили про початок націоналізації підприємств

    Вугілля перш за все потрібно для наших ТЕС. Вітчизняні електростанції розраховані на спалювання різних марок вугілля. Сім з 14 ТЕС України спроектовано для спалювання високореакційного вугілля газової марки Г (Зуївська, Вуглегірська, Запорізька, Курахівська, Ладижинська, Добротвірська, Бурштинська), шість - для спалювання низькореакційного вугілля марок А і Т (Трипільська, Зміївська, Придніпровська, Старобешівська, Слов'янська, Луганська); Криворізька ТЕС може працювати тільки на вугіллі марки Т.

    Складність ситуації полягає у тому, що на 24 працюючих сьогодні держшахтах добувають в основному вугілля марки Г, а дефіцит спостерігається за марками А і Т.

    Всі марки видобуваються у Львівсько-Волинському вугільному басейні, промислові запаси якого оцінюються в 155 млн т. За 9 місяців 2014 р. було видобуто 1,5 млн т вугілля газової групи (-32 % щодо аналогічного періоду минулого року), відвантаживши при цьому паливо на три прилеглі ТЕС (Ладижинську, Добротворську і Бурштинську).

    За словами першого заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Зюкова, Україна буде й надалі купувати окремі марки вугілля за кордоном," поки не стабілізується ситуація на сході України та ми не відновимо роботу шахт, які видобувають антрацити".

    Відповідно до такої ситуації, уряд розробив законопроект "Про ліквідацію деяких збиткових вугледобувних підприємств, які зупинили свою виробничу діяльність внаслідок ведення бойових дій на територіях Донецької та Луганської областей". Документом передбачено закриття 14 вугільних підприємств, так як "вони глибоко збиткові, а їх відновлення і подальша виробничо-господарська діяльність - недоцільні". У перелік потрапили: дві шахти ДП "ДВЕК", одна шахта ДП "Шахтарськантрацит", шахтоуправління ДП "Торезантрацит", три шахти ДП "Луганськвугілля", три шахти ДП "Первомайськвугілля", дві шахти ПАТ "Лисичанськвугілля" та дві шахти ДП "Донбасантрацит". Збитки від виробничо-господарської діяльності цих шахт за перше півріччя 2014 р. склали 792,8 млн грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми