Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Розірвання договіру оренди землі: поради експерти

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: оренда, земля

    Припиняти договір оренди необхідно правильно й вчасно, інакше автоматичне продовження оренди, що значить фактичну втрату землі.

    3121_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

    Про це Finance.ua дізнався від голови Всеукраїнського об’єднання власників землі Романа Головіна.

    За його словами, при всіх складнощах припинення дії договору оренди землі у зв’язку із закінченням строку, на який його було укладено, — це поки що єдиний найпростіший спосіб припинити (розірвати) оренду землі.

    «При припиненні дії договору оренди землі необхідно робити як за нормами закону, які діяли на момент укладання договору оренди землі, так і за нормами, які діють зараз», — пояснив Роман Головін.

    Єдине, на чому необхідно зосередитись для сприйняття важливості правильного припинення договорів оренди землі є те, що тепер договір оренди землі може поновлюватися автоматично без відома власника землі.

    Щоб цього не сталося, пояснює експерт, власник землі повинен скористатися правом відмови від поновлення договору не пізніше як за місяць до дати закінчення дії такого договору шляхом подачі до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заяву про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору.

    Дії власника землі для припинення договору оренди землі за нормами Закону «Про оренду землі» до 15.07.2020 року.

    Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це власника землі до закінчення строку дії договору оренди землі у строк, встановлений договором оренди землі, але не пізніше як за один місяць до закінчення строку дії договору оренди землі. До листа-повідомлення про укладення договору оренди землі на новий строк орендар додає проєкт договору.
    «Тому, якщо, вам надійшов лист-повідомлення від орендаря про укладання договору оренди на новий строк, вам необхідно надати відповідь на цей лист з обґрунтуванням відмови. Не надаючи відповідь орендарю, ви надаєте йому можливість продовжувати користуватися вашою землею на запропонованих ним умовах», — пояснив експерт.

    Надійшли вам пропозиції чи не надійшли пропозиції від орендаря щодо поновлення договору оренди, в будь-якому разі впродовж місяця після закінчення договору оренди землі вам необхідно надіслати орендареві ще раз заперечення у поновленні договору оренди землі.
    «Інакше за умови, що орендар продовжуватиме обробляти вашу землю, орендар буде вважати що ви дали йому мовчазну згоду на подальшу експлуатацію вашої землі», — розповів Роман Головін.

    Також ви, як власник землі, повинні не пізніш як за місяць до дати закінчення дії такого договору подати заяву до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору. Ця заява й буде вашою відмовою в поновленні договору оренди вашої землі. Така дія передбачена змінами до Закону «Про оренду землі», які діють з 15.07.2020 року.
    В жодному разі не підписуйте ніяких додаткових угод з орендарем.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми