Сільське господарство та промисловість Автор: Ната Друкувати Коментарів: 1

Україна буде гола і боса

  • .  → Ключові теги: Промисловість, імпортні товари

    На Україну чекає дефіцит одягу та взуття.

    i019985.jpgДо кінця 2012 року в Україні значно знизився обсяг імпорту товарів, найбільше - обладнання для модернізації виробництва.

    За оцінками експертів таке явище може дуже негативно вплинукти на вітчизняну економіку.

    У Держстаті за підсумками листопада минулого року зафіксували різке скорочення негативного сальдо зовнішньої торгівлі товарами. У жовтні її дефіцит становив $ 1,5 млрд, а в листопаді $ 0,99 млрд.

    "Це дуже різке зниження, не характерне для кінця року, коли зазвичай спостерігається погіршення дефіциту зовнішньої торгівлі",- зазначає директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин.

    Зазвичай зниження негативного сальдо є гарною новиною для економіки. Проте теперішнє скорочення викликане зовсім не зростанням експорту українських товарів за кордон - його обсяги в листопаді зменшилися на 4,5%, до $ 5,81 млрд. На негативне сальдо вплинуло падіння обсягів імпорту товарів в Україну - постачання в листопаді скоротилися на 10,2%, до $ 6,89 млрд.

    Частково зменшення обсягу імпорту пояснюється зниженням закупівлі природного газу - в листопаді її обсяг склав $ 1,13 млрд, що на $ 228 млн менше, ніж місяцем раніше.

    "Українська економіка знижує свою потребу в газі, і, крім того, листопад був досить теплим",- пояснив голова правління альянсу "Нова Енергія України" Валерій Боровик.

    Але що важливіше - за підсумками листопада був зафіксований різкий спад імпорту як промислових, так і побутових товарів. Зокрема, закупівлі продукції транспортного машинобудування знизилися на $ 106 млн (до 516,6 млн), устаткування - на $ 117 млн (до $ 1,06 млрд), імпортної продукції металургії - на $ 72,6 млн (до 409,3 млн). Навіть іноземних одягу і взуття українці стали купувати втричі менше - обсяг імпорту за місяць впав з $ 86 млн до $ 31 млн.

    За словами виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, такий різкий спад закупівель імпортного обладнання може вже в середньостроковій перспективі призвести до додаткового гальмування зростання української економіки.

    "Українські бізнесмени бачать, що ситуація на світових ринках залишається невизначеною, а тому не прагнуть вкладати в модернізацію виробництва, вважаючи за краще зберегти резервні кошти",- пояснив експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Лечение рака за границей: цены и возможности терапии в Германии Лечение рака за границей: цены и возможности терапии в Германии
Германия давно зарекомендовала себя как один из мировых лидеров в области онкологии. Передовые технологии, высококвалифицированные специалисты и компл...
Как сохранить зубы до старости? - Важные моменты Как сохранить зубы до старости? - Важные моменты
Здоровье зубов - не только красивая улыбка, но и важный фактор, влияющий на общее состояние организма и качество жизни, особенно в пожилом возрасте. П...
Ремонт квартир под ключ в Киеве от компании NSDGroup Ремонт квартир под ключ в Киеве от компании NSDGroup
NSDGroup — это профессиональная компания, которая предлагает комплексные услуги по ремонту квартир под ключ в Киеве и Киевской области. Сотрудничество...

Коментарі


  • Очередной "Эксперт", делает умозаключение о развитии экономики по нескольким цифрам за 2 месяца. Беда в том, что таких экспертов неразборчивые СМИ публикуют.

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми