Сільське господарство та промисловість, Продукти харчування Автор: Ната Друкувати Коментарів: 4

З України вивезуть всю пшеницю

  • Джерело: ipress.ua.  → Ключові теги: Експорт, продукти харчування

    Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк заявив, що міністерство вирішило збільшити до 5 млн т обсяг її експорту. На думку експертів, рішення сприятиме збереженню високих закупівельних цін на пшеницю в аграріїв.

    imagerrrrkksrshs.jpeg"Письмово рішення закріпимо 15-16 жовтня", - уточнив він.

    Йдеться про підписання доповнення до меморандуму, який із 2011 року Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписують, обумовлюючи в ньому умови експорту зерна, при яких зберігається продовольча безпека країни, пише "КоммерсантЪ-Украина".

    Згідно з підписаним у вересні документом, Україна зобов'язалася поставити на зовнішні ринки 4 млн т пшениці, 12,4 млн т кукурудзи і 3 млн т ячменю.

    Високопоставлене джерело Мінагрополітики пояснило, що рішення про підвищення обсягу експорту пшениці пов'язане з переглядом балансів зернових поточного і майбутнього маркетингового років.

    "Ще у вересні ми не розуміли, як пройде посів озимих у південних регіонах, що сильно постраждали від засухи, а також скільки із майже 900 тис т зерна, які Аграрний фонд законтрактував за форвардними договорами, реально поставлять на елеватори", - розповів співрозмовник.

    За даними Агрофонду, на початок жовтня до 1,2 млн т зерна, які були в Аграрному фонді, від аграріїв вже надійшло понад 600 тис т за форвардними контрактами. Посіви озимих зернових культур збільшилися майже на 5%, до 6, 7 млн га.

    Президент Української зернової асоціації Володимир Клименко вважає, що баланси пшениці в Україні дозволяють експортувати її до 6 млн т, не порушуючи продовольчу безпеку.

    "При прогнозованому міністерством врожаї зернових на рівні 45,3 млн т і з урахуванням перехідних залишків минулого року країна матиме 58 млн т. А споживання зерна в Україні - 27 млн т. Таким чином, на експорт можна поставити до 25 млн т усіх зернових, а не 19 млн т, як прописали в меморандумі", - зазначив він.

    Зернотрейдери вважають, що в Мінагрополітики навмисно занижують обсяг можливого експорту.

    "У меморандумі передбачено, що при вивезенні з України 80% задекларованих на експорт обсягів зерна уряд можна ввести обмеження. А це додатковий заробіток для чиновників, які вирішуватимуть, кому дозволити, а кому заборонити експорт", - зазначив топ-менеджер одного з найбільших експортерів зернових з України.

    Голова Аграрного союзу Геннадій Новиков вважає, що рішення Мінагрополітики сприятиме збереженню високих цін на пшеницю в Україні.

    "У зв'язку з тим, що на сьогоднішній день із України експортували 3,1 млн т пшениці, тобто гранична кількість, після якої можуть ввести обмеження, трейдери перестали його закуповувати. Якби Мінагрополітики не збільшило обсяг можливого експорту, це б обрушило ринок . Зараз же аграрії зможуть отримати справедливу ціну за вирощену пшеницю ", - зауважив топ-менеджер одного з найбільших зернотрейдерів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...

    Коментарі


    • Вирішили повторити 33-й ?


    • нічого дивного..
      в россії в цьому році не урожай так що буде теж саме що із гречкою..крепитесь панове


    • Та нікуди його не вивезуть. Спочатку зареєструються папери на експорт, а за декілька днів папери на імпорт. Ось так одне і те саме зерно з елеватора стане експортовано-імпортованим, а господар отримає повернення ПДВ.


    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    Додати коментар

     
    Ім'я:
    Пароль: (якщо зареєстрований)
    Email: (обов'язково!)
    captcha

    теги форматування

    додати смайли
     
    Підписатись на коментарі по e-mail  

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми