Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як не потрапити до кредитної ями: слушні поради банкіра

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: кредити, поради банкіра

    Українцям на етапі вибору кредиту слід звертати увагу на низку важливих нюансів. Зокрема, оформляти позику в банку не рекомендується, якщо «на руках» немає хоча б 20−30% від її загальної суми, а також немає стабільного доходу. Якщо не дотримуватись цього правила, можна зіткнутися з проблемою непомірного боргового навантаження.

    61_33-1-e1730288035874.jpg (55.91 Kb)

    Про це пише Oboz.ua з посиланням на директорку з управління ризиками, членкиню правління Глобус Банку Олену Єрмолову.

    Крім того, важливо відразу розуміти, якою є мета кредиту і як вона співвідноситься з реальними фінансовими можливостями позичальника.

    «Не варто кредитуватися, щоб, наприклад, виїхати на відпочинок, особливо якщо поточні доходи не дозволять погасити такий кредит протягом 1−2 місяців. Це не справжня мета для кредиту, а лише джерело надмірних хвилювань про те, чи будуть кошти для погашення», — радить фахівчиня.

    Вона вважає, що кредити можуть покращити якість життя позичальника лише у разі, коли кредитні кошти отримуються з метою збільшення активів і лише за наявності впевненості, що майбутні доходи дозволять своєчасно погасити всі платежі. Експертка радить потенційним позичальникам накопичити початковий внесок за майбутнім кредитом у розмірі не менше 20−30%.

    «Кредити на купівлю власного житла, офісу, складу, приміщення для виробництва продукції — це чудова можливість не витрачати даремно кошти на оренду чужої нерухомості. І навіть якщо позичальник потрапить у складні обставини і не зможе платити кредит, він завжди зможе продати придбану за кредитні кошти нерухомість. Тобто він як мінімум не залишиться в боргах і ще, як правило, матиме додаткові кошти від продажу нерухомості», — вважає банкірка.

    Якщо виникли раптові обставини, що не дозволяють вчасно обслуговувати кредит, то, на думку Єрмолової, найкращим рішенням для позичальника буде відвідування банку, де він зможе пояснити ситуацію. За її словами, банк також буде зацікавлений знайти вихід. Зокрема там можуть запропонувати реструктуризацію позики.

    Також обов’язково слід звертати увагу на умови кредиту. Банки, зокрема, не мають права не озвучувати клієнтам дані про додаткові платежі, навіть якщо в тексті договору намагаються приховати деякі платежі за допомогою формулювань та дрібного шрифту. Розмір комісій та прихованих платежів у надійних банках не повинен перевищувати 2−3% від суми позики.

    Крім того, потрібно розуміти, що ставка за кредитом може виявитися плаваючою або фіксованою. У разі плаваючої ставки позичальник може у майбутньому зіткнутися з проблемами погашення позики. А оптимальний перший внесок на купівлю житла, автомобіля чи побутових речей становить від 10% до 30% вартості.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми