В Україні знижується вартість долару. Офіційний курс з 5 до 8 березня зменшився з 41,57 до 41,21 грн. Курс готівкового долара цієї суботи та неділі у більшості обмінників фінкомпаній та відкритих цими днями відділень банків перебуватиме в межах коридору: прийом від 41,00 до 41,25 грн та продаж від 41,30 до 41,60 грн.
Такий прогноз озвучив аналітик Мінфіну. На таку тенденцію вплинула: активна робота Нацбанку на торгах із проведення інтервенцій; просідання долара на міжнародному ринку після чергових дій Дональда Трампа щодо запровадження 25% мит на окремі товари з Канади та Мексики.
"У поєднанні з погрозами Трампа про швидке запровадження 25% мит ще й на європейські товари, і заходами у відповідь з боку Канади і Китаю у вигляді запроваження митних зборів на товари зі США, до п'ятниці євро подорожчав на зовнішніх майданчиках за тиждень з рівня в 1,068 до 1,086 долара, тобто майже на 1,086 цента на євро, що позначалося й на українському валютному ринку", – йдеться в публікації.
На ринку власники обмінників цієї суботи та неділі працюватимуть як у форматі "з обороту", за бажання – зі спробами деякої гри "на підвищення" за євровалютою. Але якщо дана тактика та гра "не спрацюють" у суботу, то вже до неділі обмінники швидко перебудуються і продовжать роботу лише у форматі "з обороту" і за доларом, і за євро.
Спред між купівлею та продажем долара перебуватиме у більшості обмінників у межах 20−25 копійок, а за євро — в межах 20−40 копійок. Оптові обмінники будуть готові працювати, як завжди, із меншим рівнем спреду – в межах 15−18 копійок за доларом та 20−25 копійок за євро.
З огляду на чинник 8 березня, власники обмінників у великих торгових точках (особливо ювелірних, квіткових магазинах, а також парфумерії та жіночого одягу) намагатимуться занижувати курс прийому валюти у громадян, яким знадобиться гривня для розрахунків за подарунки своїм представницям слабкої статі.
З огляду на стрибки євро та просідання долара на світовому валютному ринку, волатильність на українському ринку за курсом цих валют зросте. "Але це не означає, що українцям потрібно негайно бігти в обмінники зі скупкою євро, що подорожчало, і одночасним здаванням долара, що подешевшав. Ви в цьому випадку заздалегідь втратите за рахунок подвійної конвертації обох валют через гривню", – зазначає аналітик Мінфіну.