Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банки не витримують такі високі ставки за депозитами, що буде далі?

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: банки, депозити, ФГВФО

    За липень 2014 року відсоткові витрати банків досягли максимальних позначок з початку року, досягнувши 8,7 млрд грн. Порівняно з червнем зростання склало 18 %. Процентні витрати навіть перевищили відрахування в резерви, які у червні були на рівні 7,1 млрд грн.

    6372_depozit.jpg (54.15 Kb)

    "Сьогодні я бачу єдину причину зростання процентних витрат - девальвація гривні, через яку гривневий еквівалент валютних депозитів істотно збільшився. Розрахункова сума нарахованих відсотків у гривневому еквіваленті за валютними депозитами також підвищилася", - пояснює начальник управління загальнобанківських ризиків банку "Фінанси та Кредит" Микола Войтків. З початку року гривневий еквівалент валютних депозитів зріс на 28,6 млрд грн - до 274,7 млрд грн станом на 1 серпня.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк може піти на вимушений крок і відмінити обмеження на зняття депозитів

    Виплати за депозитами фізичних осіб займають велику частку процентних витрат. За оцінками Войтківа, це близько 50 % всіх процентних витрат. На процентні витрати за коштами юросіб припадає близько 17-20 % всіх процентних витрат. Це логічно, враховуючи, що в структурі процентних зобов'язань банків найбільшу питому вагу займають депозити населення. Крім того, вони є найбільш дорогими ресурсами на ринку. На 1 серпня громадяни зберігали в банках 421 млрд грн, тоді як юридичні особи - майже в два рази менше: 232 млрд грн. Сьогодні депозитні ставки в деяких фінустановах за вкладами на кілька місяців досягають 27 % річних.

    Велику частку в структурі витрат банків займають адміністративні витрати: у липні вони збільшилися на 19 % - до 3,8 млрд грн.

    Через зростання еквівалента валютних депозитів збільшилися і відрахування банків у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб За результатами року відбудеться істотне зростання відрахувань у цей фонд. Залежно від динаміки курсу і збільшення депозитів приріст складе 20-30 %, говорить Войтків.

    Також досягли свого піку і інші операційні витрати фінустанов - в липні вони склали 1,4 млрд грн.

    Таким чином, слід очікувати істотного зменшення процентних ставок на депозити, але це відбудеться тоді, коли зупиниться відтік депозитів і масове передчасне розривання договорів з банками. Також, все буде залежати і від ситуації в країні.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми