Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) готується ввести тимчасову адміністрацію в дві фінустанови: Сitycommerce bank і Актив-Банк.
Про це повідомляє
Отримати більш детальну інформацію з цього приводу ні НБУ, ні в ФГВФО не вдалося.
За даними НБУ, на 1 липня CityCommerceBank займав 43-е місце з активами 4,4 млрд грн. Фінансова установа була створена в 2006 р. і до 2012 р. належало російському мільярдерові Володимиру Антонову. Два роки тому в банку з'явився новий власник - компанія "Глобал Фінанс Менеджмент Груп", що належить декільком фізичним особам. Володимир Антонов раніше стверджував, що нинішні власники відібрали його фінустанова незаконно. Актив-Банк за підсумками першого півріччя займав 47-е місце з активами 3,5 млрд грн. Він був створений в 2001 р. братами Андрієм та Сергієм Клюєвими, у 2012 р. вони продали фінустанова Данилу Волинцю та Оксані Маркаровій, відомим у інвестколах. Однак навесні 2014 р. банк у них нібито викупили структури, пов'язані з Антоновим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навколо Терра Банку розгорівся скандал
Крім спільного власника, два банку об'єднує їх неплатоспроможність. Експерти вважають, що основна причина цього - погана якість активів банків. За словами старшого партнера адвокатської компанії "Кравець та Партнери" Ростислава Кравця, коли власниками Актив-Банку були брати Клюєви, банк фактично не йшов на реструктуризацію позик. "Найімовірніше, така безграмотна політика роботи з проблемною заборгованістю і привела до плачевного результату", - припустив юрист.
Експерти вважають, що найбільш імовірним для цих банків способом виведення з ринку є або ліквідація, або продаж частини активів і пасивів. "Якщо акціонери не вивели привабливі активи і застави з банків, то, думаю, фонд зможе знайти інвестора. У цьому плані у ФГВФО намітився певний прогрес", - підкреслив провідний фінансовий аналітик рейтингового агентства "Експерт-Рейтинг" Віталій Шапран.