Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українським банкам вигідна девальвація гривні

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: банки, кредити, НБУ

    З наступного тижня на міжринку розпочнуть свою діяльність новостворені маркет-мейкери.

    3785_d84474e3d9_110165.jpg (95.74 Kb)

    Вже цього тижня на міжбанківському ринку можуть з'явитися маркет-мейкери.

    "В Україну приїхала спеціальна місія МВФ, яка обговорює технічні моменти створення інституту маркет-мейкерів. Як тільки ми все узгодимо з МВФ, інститут буде запущений. Сподіваюся, це відбудеться протягом тижня-двох", - заявила тиждень назад голова НБУ Валерія Гонтарєва.

    Впровадження нової інституції відбулося через різке зменшенням ліквідності міжбанківського ринку.

    За серпень місяць обсяг операцій з безготівковою іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України склав $ 16 млрд. Це на $ 426 млн менше, ніж місяцем раніше. А з квітня обсяги торгів впали в п'ять раз.

    Таким чином в I кварталі за день банки укладали угод на $ 1,2-1,3 млрд грн, то сьогодні обсяг міжбанку в день складає $ 200-300 млн грн. Причина - 0,5 % збір до Пенсійного фонду від суми купівлі валюти. Такі маленькі обсяги торгів призводять до того, що навіть операція на невелику суму різко змінює курс нацвалюти. Валерія Гонтарєва згадує випадок, коли угода на $ 50 тис. понизив офіційний курс гривні.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава НБУ дала інфляційний прогноз для України

    Банки в цей час виконуватимуть функцію маркет-мейкерів. Це сприятиме тому, що фінустанови стануть у групу так званої довгої валютної позиції обсягом 5 %.

    Цей процес означає, що банки зможуть у валюті перевищувати свої валютні зобов'язання. Тому, якщо банківські активи є досить надійними, вони завжди будуть вигравати від девальвації гривні.

    Проте, на даному етапі більшість українських банків знаходяться в зоні короткої валютної позиції, тому втрачають гроші від переоцінки валюти.

    "Банк, який стане маркет-мейкером, з одного боку, отримає жорсткий спред, за яким буде зобов'язаний закривати клієнтів, але з іншого - отримує розширену валютну позицію з якої він зможе працювати, а також можливість залучення овернайтів від НБУ при необхідності. Що, безумовно, позитивно позначиться на ліквідності банку", - таку заяву оприлюднив скарбник банку "Національний кредит" Олег Зоренко.

    Нагадаємо, що через значну інфляцію в країні та девальвацію валюти українські банки почали втрачати свої активи, що спричинило масове закриття фінустанов.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми