Національний депозитарій України об'єднає розрахунково-клірингову функцію та функцію депозитарного обліку.
Про це інформує
"З метою модернізації депозитарної системи, системи клірингу і розрахунків забезпечили можливість отримання Центральним депозитарієм статусу небанківської фінансової установи з можливістю відкриття грошових рахунків клієнтів і здійснення ним грошових розрахунків за операціями з цінними паперами своїх клієнтів", - йдеться в документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банкіри пояснили, як можна зняти валюту з своїх рахунків
Такі заходи експерти оцінюють неоднозначно, зокрема голова правління Нацдепозитарію Геннадій Журов вважає: "Піднімається питання про те, що ці дві функції знову повинні бути в одній установі. Однак як чинна, так і описана в проекті системи мають свої переваги і недоліки", - зауважив він.
Ситуація ускладнюється і через невелику кількість ліцензійованих банків.
Інші фахівці вважають, що це повернення "темних" схем, що мали місце у 2009 році і що реформування має проводитися у руслі розмежування повноважень, а не їх уніфікації.
Є й оптимістичні погляди, "Це повністю відповідає сьогоднішньому стану ринку. При цьому розрахункову функцію забирати у РЦ не варто. У компаній повинен бути вибір. Якщо на ринку будуть затребувані операції без 100 %-го переддепонування активів, їх зможе проводити Розрахунковий центр", - аналізує документ президент Професійної асоціації реєстраторів та депозитаріїв Олексій Кій.
Національний депозитарій був створений у 1999 році, він займається цінними паперами, кодуванням тощо.