На фінансовому ринку активно почали перепродавати кредити під заставу свого майна.
Складна фінансова ситуація створила передумови для неплатоспроможності по кредитам у населення. Люди активно переуступають банківські позики разом з заставами тим, у кого є гроші і хто хоче отримати це майно за безцінь - квартири, машини.
Таку заяву зробила партнер ЮФ "Москаленко і Партнери" Анастасія Москаленко.
"Продаються як застави з простроченнями по кредитних виплатах, так і ті, за якими погашення поки відбувається своєчасно. Але позичальники просто вже не можуть обслуговувати свої зобов'язання", - сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські банки через суд обмежили у праві стягнення кредитів
Активізація такого роду угод спостерігалася у кризові 2008-2009 рр.
"Правда вимоги переуступаються за позиками фізичних осіб, а за кредитами юридичних осіб цей інструмент використовується в основному індивідуально. При прийнятті рішення банк аналізує кожен конкретний кейс і оцінює можливість його реалізації. Співвідношення портфельних угод та індивідуальних кейсів - 60% на 40%", - уточнив член правління Банку Роман Шевців.
Такі угоди вигідні як позичальнику так і банкам, однак вони несуть великі ризики для того, хто перепродає кредити.
Найбільш популярні не сильно виплачувані позики, "якщо людина погасила 10-20% кредиту, йому зазвичай не шкода розлучитися з квартирою або будинком, особливо якщо у нього є інше житло. А ось ті, хто вже виплатив 50% і більше, та/або не мають іншого житла, готові боротися до останнього", - резюмувала Анастасія Москаленко.