Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Експерт пояснив, як міняти кредити на депозити (відео)

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: кредити, депозити, банки

    Вкладники проблемних банків знайшли спосіб повернути свої заощадження, а позичальники – зменшити борги.

    7411_36706.jpg (203 Kb)

    Щоб зібрати на квартиру, Арсен продав спадщину, отриману від бабусі, і поклав на депозит 400 тисяч гривень 6 років тому. Але замість відсотків – рахує збитки. Банк збанкрутував. Більше півроку хлопець не може забрати гроші. Вирішив знайти товаришів по нещастю.

    "Якщо я знайду таку людину, яка отримала, брала кредит у цьому банку, то вона зможе мені передавати гроші за свій кредит, а фактично я їй переуступлю право на свій внесок", – говорить вкладник проблемного банку Арсен Маринушкін.

    Вищий спеціалізований суд такий обмін кредитів на депозити визнав законним. Схема вигідна, пояснюють експерти.

    "Наприклад, вкладник має депозит у банку в сумі 25 тисяч доларів. Боржник за кредитом має 20 тисяч доларів. Вкладник передає право вимоги 20-ти тисяч доларів боржника. Боржник після цього звертається в банк і просить, щоб його кредит був погашений за рахунок депозиту, який він отримав. Боржник після цього виплачує обумовлену суму, наприклад, 18 тисяч доларів вкладникові", – говорить адвокат Михайло Можаєв.

    Таким чином, позичальник економить 2 тисячі доларів. Вкладник отримує від нього 18 тисяч, а ще п'ять – може затребувати у Фонді гарантування вкладів. І в результаті він втрачає всього дві тисячі.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт: Уряд ігнорує проблему валютних кредитів та вкладів

    "Депозитник банку і позичальник банку можуть прийти до якоїсь угоди щодо сплати цієї суми в розстрочку, з відстрочкою виконання цього зобов'язання. З урахуванням там суми інфляції, або виразити це зобов'язання в іноземній валюті", – говорить адвокат Андрій
    Авторгов.

    А проблемні банки – проти. Їм такі договори – у збиток.

    "Є депозит, який він не збирається повертати. А з іншого боку є кредит, який можна продати навіть з дисконтом колекторської компанії.
    Якщо, скажімо, людина зробила взаємозарахування, то ані кредиту, ані депозиту", – говорить член комітету Незалежної асоціації банків України Олександр Ярецький.

    Щоб не втрачати гроші, банки і Фонд гарантування вкладів часто намагаються оскаржити подібні угоди. Так що юристи радять підписувати ще й додаткові угоди, за якими у разі програшу в суді кожен залишиться при своєму. Арсен все таки сподівається, що знайде того, хто взяв кредит у його банку. І якщо не заробить, то хоча б поверне свої гроші.

    Цю та інші новини ви можете подивитися у випуску інформаційної програми "События" на каналі "Україна" за 10.02.2015 19:00.

    Відео тут.

    Єдиний хто проти - проблемні банки.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми