Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Глава ФГВФО розповів про банкірів-олігархів

  • Джерело: hubs.com.ua.  → Ключові теги: ФГВФО, банки, олігархи

    Банкіри з Жеваго, Фірташа, Лагуна, Климова та Івченко зовсім різні.

    9277_7065_pivdennyy_potik.jpg (53.04 Kb)

    Про це розповів директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Костянтин Ворушилін розповів в інтерв'ю Hubs.

    - Балансова вартість переданих активів Фонду банків - близько 150 млрд гривень. З урахуванням банку "Надра". Дійсне положення речей набагато гірше (оціночна вартість - близько 18,3% від балансової - ред.). Найпривабливіші активи в заставі під рефінансування НБУ. Гроші від їх продажу в першу чергу підуть Нацбанку.

    - З того, що закладено в НБУ, ми нічого не продали. Зараз тільки розробляємо схему продажу цих активів. Фонд не в захваті від цього факультативу: трудовитрати наші, а гроші доведеться віддавати НБУ.

    - Ті активи, які залишаються у нас, на жаль, не завжди ліквідні. Хороші активи є у банку "Форум", Брокбізнесбанку, у VAB Банку є що-то. В інших банках, у які ми зайшли, повна порожнеча. Це такі як "Порто-Франко", Легбанк. За CityCommerceBank взагалі кричущі факти. Валюта балансу там під 4 млрд гривень, а оцінка тих кредитів, за якими більш-менш розуміється застава, - 79 млн гривень. З них робочі кредити - всього 400 000 гривень. Цілий ряд активів Сitycommerce bank виведені на Профінбанк.

    - За Сitycommerce bank-ми закінчуємо формування реєстру, після чого починаємо виплати. Дроблення депозитів, яке провів банк, мені не подобається - це додаткове навантаження на Фонд. Але такі операції законні.

    - Ми тут у Фонді негостинні. Не раді жодному банку, який на нас перекидають. Це зайвий головний біль для нас і зайві вкладники.

    - Власник банку "Фінанси і Кредит" Костянтин Жеваго вносить свої гроші в збільшення капіталу. Він реально бореться за виживання банку. Він вже зробив перший суттєвий внесок. Дивіденди, які він отримує від своїх підприємств, обіцяє також внести в капітал банку. Моя позиція: якщо власник вносить живі гроші, бореться за виживання банку, то треба дати йому шанс. За банком "Фінанси та Кредит" стоїть реальний, живий бізнес. Це не піраміда, не Сitycommerce bank. Інше питання - афілійованість. Чи порушували вони нормативи? Напевно, порушували, але це вже питання до НБУ. Під заставу рефінансування НБУ він віддає реальний бізнес, наприклад, Кременчуцький м'ясокомбінат. Я особисто спілкувався з Жеваго, його дії викликають довіру.

    - Дмитро Фірташ дуже не хотів ховати свій банк. Він тримав його і вкладав. "Надра" вже був неповноцінним банком - не ринковими. Обслуговував тільки одну групу фактично. Але він сам вирішував питання зі своїми вкладниками. Я вважаю, що банк міг би жити і працювати. Але таке рішення прийняв НБУ. У банку закінчився термін проблемності - 180 днів, який визначений законом. Проблема банку "Надра" в тому, що на початку минулого року він отримав рефінансування під права за кредитами. Це питання, звичайно, не до сьогоднішньої команді НБУ.

    - Леонід Клімов був у мене в грудні минулого року. Ми обговорювали з ним складну ситуацію в Імексбанку і варіанти поліпшення фінансового стану банку. За рахунок згортання активів, продажу майна. Він цілий ряд кроків зробив: продав активи, частина реального майна заклав під рефінансування НБУ. Але є акціонери банків, які говорять і що роблять, а є ті, хто говорить і цим прикривається. Як тільки Імексбанк зробив неправильні кроки і вивів частину активів, куратор банку повідомив НБУ. Тут же було прийнято рішення про введення тимчасової адміністрації. Вчасно? Якісь активи залишилися.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФГВФО відклав ліквідацію CityCommerce Bank і VAB банку

    - Олексій Івченко планово поклав свій Єврогазбанк. Він почав дробити депозити з лютого минулого року. Вони подрібнили стільки... Але все законно. Активи вивели. У них вистачило совісті залишити активи, які у заставі у НБУ під рефінансування. Все інше пішло.

    - Це ви, журналісти, розповідали, який Микола Лагун фінансовий геній. Він "мільярдер", який всім винен. Реального бізнесу за ним не стояло. Не можна порівнювати Лагуна і Жеваго або Бахматюка. Я до всіх нормально ставлюся, упередженості немає. Але бізнес є бізнес: якщо потрапили, будьте до кінця чесними. З Лагуном ми говорили в грудні минулого року, "Дельта" хотіла бути банком, виплачують депозити. Я сказав, що не питання: виконуйте нормативи НБУ, вирівнюйте платоспроможність і - будь ласка. Лагун мені розповідав, що у нього є потенційні інвестори, які заходять в банк. Закінчилася зустріч великими побажаннями. Сьогодні "Дельта" - це головний біль для всіх. НБУ і Фонд у грудні пропонували Мінфіну націоналізувати "Дельту". Мінфін виступив проти. Це дуже дорого. Рішення немає, але всі органи державної влади і власники банку його шукають.

    - У бюджеті на рекапіталізацію банків передбачено 36 млрд гривень, ФГВ дають лише 20 млрд гривень. Зараз я сподіваюся, що знайдуться якісь варіанти виходу для "Дельти" і ми її не отримаємо Фонд. У неї 15 млрд гривень виплат і більше мільйона вкладників. Я не в захваті від того, що таке "щастя" може звалитися на нас. Сподіваємося на позитивне вирішення питання. Сподіваюся, Лагуну хтось із його потенційних інвесторів повірить.

    - НБУ нам кілька разів говорив, що готуйтеся заходити в банк Івана Гути (власник агрохолдингу "Мрія" - ред.) - DV Банк - з тимчасовою адміністрацією. Але вони почали заводити реальні живі гроші в капітал.

    - Через зростання курсу з кожним днем стає все менше і менше банків, які виконують всі нормативи НБУ.

    - Ви ставите питання про підвищення гарантованої суми Фонду, який вже зайняв 20 млрд гривень і ще збирається займати, так як на виплату вкладникам Імексбанку грошей вже немає. Живих грошей немає, але вони закладені в бюджет (20 млрд гривень у вигляді ОВДП - ред.). Гроші на виплати: 200 000 гривень ми зможемо забезпечити. Багато це чи мало? Так, мало - менше $10 000. Ніщо. Але це питання до Мінфіну і ВРУ - вони визначають розмір гарантованої суми. ОВДП для виплати вкладникам "Імексбанку" і "Надри" ми візьмемо у Мінфіну, коли підійдемо до виплат.

    - Частина банків, яким Фонд доручив виплачувати депозити збанкрутілих банків, непогано працюють з вкладниками. Іноді вони залишають 30-40% вкладів. Непогано працюють по виплатах банк "Михайлівський", "Київська Русь", Альфа-Банк. Вкладники VAB Банку перші дні все виносили. Слава Богу, що ми поділили виплати на шість банків по регіону. Зараз всі виплати вже йдуть спокійно, планово. Всі нервнобольные отримали вклади, тепер банки обдзвонюють залишилися і пропонують їм прийти за вкладом.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми