Ряд українських банків з 13 березня 2015 р. почали стягувати з населення при продажу готівкової валюти військовий збір - 1,5%.
Про це повідомив радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький.
За його словами, новий збір не скасовує старого - у Пенсійний фонд в розмірі 2% від суми. Тобто людина сплачує як старі 2%, так і нові 1,5%
"Зокрема, ми отримали юридичний висновок щодо вступив з сьогоднішнього дня закону про оподаткування фізосіб, перенастроювали програмне забезпечення і почали стягувати при продажу готівкової інвалюти людям військовий збір в розмірі 1,5%. У кожному разі, людині видається квитанція на цей рахунок", - заявив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гонтарєва надала банку Коломойського мільярдний кредит
При справлянні збору фінансисти посилаються на набув з сьогоднішнього дня закон №211-VIII.
Але так роблять не всі, багато хто банки вирішили взяти паузу до понеділка - дочекатися додаткових роз'яснень від податківців і регулятора. "Наприклад, ми сьогодні просто призупинили продаж населенню інвалюти у зв'язку з набранням чинності закону від 2 березня 2015 року №211-VIII, яким з 13 березня повинен бути введений військовий збір з валютних операцій", - розповіли в UniCredit Bank.
Найбільше проблем у зв'язку з цим виникло у валютних позичальників. Ті, хто сьогодні прийшов гасити позики з гривнею, були змушені доплатити: адже, продаючи долари і євро для погашення кредитів, банк стягнув з них додаткові 1,5%. Як розповіли фінансисти, з-за цього сьогодні виникало багато скандалів, оскільки не у всіх позичальників були на руках великі суми, оскільки новий збір виявився для всіх несподіванкою.
Ще гірше довелося клієнтів тих банків, що взагалі згорнули продаж валюти. Їм для погашення кредитів доводилося побігати по банківським відділенням, агентськими обмінників і навіть до нелегальних міняйлів. Адже, якщо не заплатити по кредиту вчасно - банк нараховує штраф.
Однак варто відзначити, що підняти "військовий збір" наважалися не всі банки.