Банкопад в Україні вже забрав "життя" десятку фінустанов, це завдало удару по банківській системі, функціонування якої буде відновлюватися за рахунок платників податків.
Уряд і ФГВФО задалися питанням, хто буде платити 15 млрд вкладникам збанкрутілого Дельта банк.
За словами експертів, бюджет не передбачав банкрутства Дельти. "Ті 20 млрд гривень, які закладалися в бюджет - їх вже явно недостатньо. В бюджет не закладався (і ми не оцінювали) прихід до нас "Дельти", - повідомив директор-розпорядник Фонду Костянтин Ворушилін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вистачить всім": ФГВФО взяв кредит на 20 млрд
Бюджет прийнятий і узгоджений з МВФ. НБУ вже кілька разів підкреслив, що збільшення монетарної бази в 2015 році планується не більше ніж на 91 млрд гривень - і грошей для покриття проблем "Дельти" в цій сумі не передбачено. Однак залишаються шанси в судовому порядку вимагати і отримати кошти від банкірів. Експерти песимістично ставляться до перспектив відсудження грошей.
"На сьогоднішній день Фонд жодної гривні не відсудив. Якщо б у Фонду були можливості для цього, то не було б, напевно, і нового закону, що стосується відповідальності власників істотної участі в банках, який набрав чинності в березні", - відзначив керуючий партнер ЮФ "Лавринович і партнери" Максим Лавринович.
Альтернативними варіантами є продаж ліквідного майна банку та підняття внесків з учасників ФГВФО (банків - ред.).
Зауважимо цікавий факт, що неплатоспроможним банк визнали лише 3 березня - коли з нього вже були виведені основні активи і сформована нестача у розмірі 22 млрд гривень.