Попри девальвацію, інфляцію та банкопад, менеджери фінустанов все ж знайшли позитиви, через які українці мають нести свої заощадження у банк.
"Зберігання готівки вдома ніколи не було доброю порадою, а сьогодні - тим більше" (заступник голови правління Сбербанку Росії в Україні Ірина Князєва).
Перший ключовий момент, на який акцентують увагу банкіри: тримати гроші вдома небезпечно(голова правління Приватбанку Олександр Дубілет).
"Гроші з-під матраца стають легкою здобиччю для шахраїв" (перший заступник голови правління UniCredit Bank Тамара Савощенко).
"Злочинці добре обізнані про відтік депозитів в країні, активізувалися квартирні крадіжки" (головний керуючий директор "Альфа-Банк Україна" Рушан Хвесюк).
"Фізичний захист грошей, наприклад, від крадіжки. Якщо гроші на депозиті, то за їх збереження відповідає банк" (голова правління ПУМБ Сергій Черненко).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банкопад завершиться через 2-3 місяці - НБУ
Наступна перевага:Захист від інфляції
"Банківські вклади залишаються практично одним з небагатьох реальних інструментів, які допомагають звичайній людині перекрити втрати від інфляції" (голова Правління ВТБ (Україна) Костянтин Вайсман).
"Сьогодні депозити - це скоріше не засіб примноження капіталу (з урахуванням інфляції), а засіб його збереження" (Сбербанк Росії в Україні).
"Гроші повинні працювати. При інфляції вище 40% зберігати гроші в неробочому стані - означає втрачати гроші" (Альфа-банк (Україна).
"Депозит на даний момент - один з небагатьох доступних на ринку України інструментів компенсації інфляційних втрат" (UniCredit Bank).
Гарантії держави від втрат
"Вклади до 200 000 гривень гарантовані Фондом гарантування вкладів, а, отже, ризик їх втратити мінімальний" (Приватбанк).
Банки пропонують українцямвисокі відсотки
"Сьогодні це по суті єдиний реально працюючий механізм доходу для переважної маси наших громадян. Інші фінансові інструменти, по суті, швидше мертві. Мати сьогодні 20-25% річних навіть в умовах існуючої інфляції - це багато краще, ніж нічого" ("Фінанси і кредит").