Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Рейтинг банків України - 2015

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: банки

    Через кризу десятки банків України визнали неплатоспроможними, проте деяким фінансовим установам не лише вдалося втриматися на плаву, але і вийти в прибуток з початку цього року.

    6965_28f5a6b5.jpg (44.58 Kb)

    Нещодавно в НБУ складали рейтинг найбільш великих і надійних українських банків, однак він сильно відрізняється від рейтингу банків по прибутку в 2015 році. Самими надійними фінансовими установами країни були визнані Ощадбанк, Укрексімбанк, Креді Агріколь Банк", "Райффайзен" і Укрсиббанк.

    Ступінь надійності визначали за кількома фактором. При складанні рейтингу враховувалися здатності банків вчасно повернути депозити клієнтам, підтримка держави та акціонерів, здатність чинити опір несприятливим обставинам, а також ліквідність ресурсів. Крім того, враховувалися загальні розміри активів, обсяг кредитування основних економічних галузей. У результаті НБУ визначив найнадійнішими державні банки. Це означає, що у випадку виниклих несприятливих факторів ці банки зможуть вистояти завдяки підтримці держави та акціонерів.

    У рейтингу найбільш прибуткових банків в 2015 році лідирує Сітібанк, чистий прибуток якого склав понад 860 мільйонів гривень з урахуванням вичислених податків. На другому місці опинився Діві Банк, прибуток якого перевищила 600 мільйонів. Трійку лідерів замкнув Інг Банк Україна, який "заробив" всього 175 мільйонів. У рейтингах прибутку і надійності в п'ятірку увійшов лише один банк – Банк Креді Агріколь. У рейтингу прибутку він знаходиться на четвертій позиції з 139 мільйонами гривень. П'ятірку прибуткових фінансових установ України замкнув Банк Петрокоммерц Україна з чистим прибутком у 163 мільйони.

    Укрсиббанку дісталася тільки восьма сходинка рейтингу, а Укрексімбанк, Ощадбанк та Райффайзен взагалі опинилися за першою сотнею найприбутковіших банків і зайняли останні місця рейтингу. У цих фінансових установ, незважаючи на їх "надійність", про яку говорили в НБУ, з початку 2015 року немає ніякого прибутку, і вони працюють у збиток. Наприклад, Райффайзен з січня по вересень втратив близько 1 мільярд 900 мільйонів гривень, Укрексімбанк – майже чотири мільярди, а Ощадбанк – 2 мільярди 800 мільйонів гривень.

    З початку року справи йдуть погано у російського Сбербанку, філії якого є майже в кожному місті України. Російська фінансова установа втратила близько 1 мільярда 600 мільйонів гривень. Серед найбільших банків, що працюють у цьому році в збиток, експерти назвали Промінвестбанк, Банк фінанси та кредит, ВТБ, ОТП, Укргазбанк, Альфабанк. Антилідером в рейтингу найбільш прибуткових банків виявився Укрсоцбанк, посів останню 127-ю сходинку та втратив з початку року 8 мільярдів 300 мільйонів гривень. Укрсоцбанк є одним з найбільших у нашій країні. Він працює вже 25 років, проте з початком кризи справи в установі йдуть дуже погано.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЗМІ назвали найстабільніший банк України

    Креді Агріколь Банк, який потрапив відразу в кілька рейтингів і посів верхні рядки, був заснований в Україні у 1993 році. Його власником є французька фінансова група, одна з найбільших у Європі. Фінансовий результат всіх банків, що працюють у нашій країні, за станом на серпень цього року був від'ємним. Банки втратили більше 33 мільярдів гривень. На такий результат вплинули кілька чинників: погіршення платоспроможності позичальників, великі обсяги відрахувань в резерви на втрати від активних операцій, девальвація гривні. Починаючи з 2014 року, в Україні збанкрутували 44 банки і банківська система втратила не менше двохсот мільярдів гривень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми