Виявляється, кожен десятий пін-код банківської картки без особливих проблем можна зламати. Так налякали нас в компанії Асоціації членів платіжних систем. Пояснити це дуже просто: більшість людей змінюють банківські коди на ті, що легше запам'ятати - дату чи рік свого народження, або останні цифри номера паспорта. Загалом, зламуй - не хочу.
Отож, 4 надійних способи придумати пін-код для картку. І щоб запам'ятовувався легко, і щоб кібер-злодії не здогадались.
Цифри з дитинства
"Досвідченому шахраєві досить підглянути 2 цифри пін-коду на картці. Якщо людина сама придумувала код, зловмисник його підбере", - стверджує Ірина Новікова з Правекс-банку.
За її словами, заздалегідь придумані коди у власників "приватівських" карток. Цей банк одним із перших став пропонувати коди на вибір. Ось люди вибирають найбільш банальні цифри.
Новікова вважає, що одним із найбільш захищених кодів можуть бути "цифри з дитинства". Про такі не здогадаються навіть подружжя власників картки
"Наприклад, будинок і квартира, де ви мешкали перші 10 років життя. Або за скільки придбав першу касету з альбомом улюбленого гурту. Або у скільки років і місяців навчився їздити на велосипеді. Такі речі запам'ятовуються назавжди", - впевнена Ірина.
Важливі дати (задом наперед)
Ви можете нам не повірити, але крім народження і весілля, є багато інших важливих подій. І дати цих подій далеко не завжди відомі іншим людям.
"Хорошим варіантом може бути дата переїзду в своє житло, призову в армію або покупки авто. Це дуже особисте, і це легко запам'ятати. У свою чергу, такі дати можуть не знати не тільки грабіжники, але навіть більшість родичів", - говорить Ірина.
На її думку, для надійності всі роки треба вписувати в пін-код задом наперед.
"Якщо це 1981 рік, то код повинен бути 1891. Якщо ж зі спогадів фігурує тільки 3 цифри, в кінці додайте 0. Коли одна цифра, ставте її на початку і в кінці. Між ними - нулі", - радить експерт.
Ходові цифри
Також ніколи не забудеться код, який складатиметься із особистих параметрів - зростання і розмірів одягу.
"Вагу брати не потрібно. Вона змінюється. Тому код буде згадати важко. Щодо одягу, то теж варіант поганий. Вони часто не збігаються. Єдине, що не змінюється - це розмір ноги і зростання. З цих двох складових і можна зробити банківський код" , - радить Володимир Марченко з компанії AFS.
На його думку, також хорошим способом для запам'ятовування є підбір коду за кількістю кімнат і метражу квартири.
Загальновідомі цифри
Простіше простого запам'ятати пін-код, якщо він буде асоціюватися з загальновідомими цифрами. Наприклад, із числом областей України та її населенням.
"Вийде 2447. Цифра непроста для підбору. Те ж можна придумувати з іншими показниками - площею країни, відстанню до Києва і т.д.", - пояснює Ірина Новікова.
За її словами, при будь-яких асоціаціях важливо пам'ятати алгоритм свого коду.
"Часто люди запам'ятовують, з чого складається пін - скажімо, дата народження і розмір ноги. А яке число перше з них - забувають. Алгоритм зручніше прописувати на акумуляторі телефону, під кришкою. Єдине, це пояснення має бути скорочено. Телефон завжди з собою, тому можна буде уникнути ситуації, коли потрібні гроші, а код згадати важко", - говорить фахівець.
Головне - постарайтеся запам'ятати поради наших чудових експертів і нічого не переплутайте!