Якби Нацбанк не скуповував валюту, долар коштував би 23,5 - 24 гривні.
розповів радник президента Асоціаціації українських банків Олексій Кущ.
"Протягом місяця НБУ на валютних аукціонах викуповує долари більшими обсягами, ніж планує. Востаннє, 5 травня, на міжбанківському валютному ринку замість $50 мільйонів придбав за фіксованим курсом 94,3 мільйони. Таким чином регулятор викидає додаткові порції гривні, розширює пропозицію і стримує зміцнення національної валюти. Якби не було такого штучного стримування, ми б бачили долар зараз по 23,5-24 гривні", - сказав експерт.
На думку Олексія Куща, тактика Нацбанку закономірна, якщо виходити з короткотермінових цілей. Через зростання цін на зерно пожвавилися українські експортери. Вони активно продають валютну виручку. А Нацбанк поспішає поповнити золотовалютні запаси.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк Януковича потрапив у скандал
"Орієнтація країни на сировинні ринки дуже небезпечна. Якщо подивитися на історію гривні з 1996 року, то ми побачимо, що вона знецінювалася під час падіння цін на сировину. Країна, прив'язана до сировини - дуже нещасна. У неї немає довгострокової концепції розвитку економіки. Стратегія одна: поки ціни на сировину ростуть - максимально насичуватися, формувати резерви. А коли ціни на сировину падають - витрачати їх", - пояснив фінансист.
Олексій Кущ вважає, що для розвитку Україна має знаходити нові точки зростання, не пов'язані з сировиною. Це все потребує серйозного інвестування.