Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

В українців "під матрацами" стало більше грошей

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: банки, депозити

    Найбільше грошей фінустановам приніс бізнес.

    45_1462271235_image101540.jpg (71.8 Kb)

    З початку року обсяг депозитів в банках виріс на 67 млрд грн до 763,81 млрд грн. Лідерами за обсягом залучених коштів стали великі банки.

    Повернення депозитів в банківську систему сприяє поліпшення економічної ситуації, курсова стабільність і поліпшення споживчих настроїв, кажуть експерти. Збільшення обсягу депозитів відбувається на тлі чистки банківської системи.

    "В результаті закриття банків, відбувається природний перетік коштів з банків, що ліквідуються", – відзначає начальник сектора розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Юрій Пономаренко. В цьому випадку у виграші виявляються банки, які проводять виплати гарантованої суми клієнтам банків-банкрутів. Близько 30-45% вкладників залишають депозити на рахунках банків-агентів.

    Незважаючи на банкопаду, українці при виборі банку велику увагу приділяють процентній ставці.

    Менше половини банків показали падіння обсягу депозитів. Загальний відтік склав 19 млрд грн, 75% від суми припадає на шість банків. У цьому списку банки з російським капіталом (Промінвест і ВТБ), з іноземним (Укрсоцбанк і Укрсиббанк), а також українські Діамантбанк і Аркада.

    "Причиною відтоку стало зниження ставок по депозитах або погіршення репутації", – говорить керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій.

    "Іноземні банки не так потребують ресурсів, як українські і можуть дозволити собі ставки нижчі за середньоринкові, що, звичайно ж, не збільшує приплив депозитів", – говорить директор департаменту розвитку бізнесу ВекторБанка Борис Шаріпов.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні "надули" дефіцит вугілля, його немає - експерт

    В цілому вклади населення зросли майже у двох третин банків. Динаміка зростання була скромна – всього 4%. Максимально зросли вклади населення в гривні – на 5 млрд грн (на 3%) до 193 млрд грн.

    За вкладами населення у валюті трохи більше половини банків показали відтік – близько $ 240 млн. "Тенденція відтоку обумовлена низькими ставками за валютними вкладами і діючими обмеженнями щодо зняття валюти", – говорить Пономаренко.

    До того ж у клієнтів пользуються попитом валютні депозитні сертифікати, які не потрапляють під обмеження на зняття валюти. "Депозитні сертифікати дозволили банкам утримати існуючих вкладників", – говорить аналітик банківського сектора ICU групи Михайло Демків.

    Юрособи принесли банкам більше грошей, ніж населення. Депозитний портфель корпоративного сектора з початку року зріс на 8,3 млрд грн.

    За словами Демківа, зростанню гривневих вкладів юросіб сприяв переказ коштів місцевих бюджетів з казначейства в банки. Це близько 9 млрд грн в першому півріччі. Більшість нових клієнтів з цієї категорії отримали державні Ощадбанк і Укргазбанк.

    Швидше за все, до кінця року збережеться тенденція припливу гривневих депозитів в систему. "На тлі високих цін на нерухомість і автомобілі, які безпосередньо прив'язані до курсу валют, банківські депозити та дорогоцінні метали на сьогодні фактично єдиний доступний інструмент інвестування. До кінця року тенденція до зростання обсягів депозитної бази буде зберігатися", – припускає виконавчий директор Незалежної асоціації банків Україна Олена Коробкова.

    Але, на думку Паращія, темпи зростання залишаться досить скромними. У міру скасування валютних обмежень, можна очікувати більш активне зростання депозитів у валюті. Але тільки в разі стабільного курсу національної валюти з незначними коливаннями.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми