У вересні 2016 року платоспроможні банки збільшили портфель депозитів фізичних осіб в національній валюті на 3,56 млрд грн (на 1,9%) – до 191,8 млрд грн.
З початку року цей показник зріс на 12,1 млрд грн (6,7%), йдеться у повідомленні НБУ.
У звітному місяці популярністю у населення користувалися як строкові вклади, так і кошти на вимогу. Строкові депозити фізичних осіб в національній валюті зросли майже на 1% – до 122,1 млрд грн, кошти на вимогу на 3,6% – до 69,7 млрд грн.
Депозити населення в іноземній валюті в доларовому еквіваленті за вересень практично не змінилися, залишившись на рівні 8,4 млрд дол. Ріст показника з початку року становив 0,16 млрд дол (+1,9%). У тому числі, строкові депозити у вересні виросли на 0,5% – до 6,8 млрд дол.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банки отримали право арештовувати кошти клієнтів
"Позитивна динаміка заощаджень демонструє подальше зростання довіри населення до банків. Про це свідчить той факт, що збільшення портфелю депозитів відбувається, незважаючи на поступове зниження відсоткових ставок за всіма видами депозитів. З початку року середньозважені ставки за депозитами в гривні впали на 3,6 п. п., у валюті – на 3 п. п", - зазначив регулятор.
Також негативного впливу на притік коштів населення у банки не мало й скасування обмежень на зняття коштів з гривневих вкладів та пом’якшення обмежень на зняття валютних.
Нагадаємо, що з 9 червня Нацбанк зняв обмеження на обсяг видачі готівкових коштів з поточних і депозитних рахунків в національній валюті.
А з 15 вересня 2016 року клієнти банків можуть отримувати готівкові кошти в іноземній валюті або банківських металах з поточних і депозитних рахунків на суму до 250 тис. грн на добу на одного клієнта (в еквіваленті). Раніше ця сума становила 100 тис. грн.