Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

"Психам" дозволили не платити взятих кредитам

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: кредити

    Психічно неврівноваженим українцям дозволили не платити за кредитами. Відповідний висновок у справі №6-384цс16 видав Верховний суд, який встав на сторону позичальника.

    2866_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    “Це не означає, що будь-хто тепер зможе назватися психом і не платити. У постанові суду зазначається, що про недієздатність людини має свідчити висновок експертизи, який був підписаний експертом. А саме: про наявність у позичальника хронічного, стійкого психічного розладу. Все повинно чітко підтверджуватися в медичних документах. у цьому випадку суд визнає недійсним не тільки кредитний договір, а й договір застави. Значить, кредитор, навіть в разі непогашення позики, не зможе стягнути закладене майно і продати його на торгах”, – розповів старший партнер компанії “Кравець та Партнери” Ростислав Кравець.

    Розгляд таких спорів у судах точно буде непростим.

    “Дане рішення, ініційоване банком з питань процесуальних, все ж зачіпає аспекти матеріального права, а ще й необхідність оцінювати судом докази, на яких він грунтує свої рішення”, – зауважила юрист юридичної фірми “Астерс” Вольга Шейко.

    Щоб всі позичальники не побігли зараз за експертизами про психічні розлади, ВСУ чітко прописав у своєму рішенні, що лікар повинен був зафіксувати у людини хворобу ще до отримання нею кредиту, а не на поточний момент.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польські депутати є зубожілими у порівнянні з українськими - статистика

    “Експертизи подібного роду повинні дійсно вказувати на період, в який повинно потрапляти підписання договорів. Якщо ж такий період не вказаний, то трактувати його можна двояко, що неприпустимо.

    Тобто, психічний розлад, який відбувся пізніше юридичного факту у вигляді підписання договору, жодним чином не може відображатися на чинності останнього. Якщо ж такі дати збігаються або знаходяться в безпосередній близькості один від одного, то експерти можуть з великою ймовірністю сказати, а чи дійсно особа, яка укладає договір, не усвідомлювала своїх дій в момент підписання кредитної угоди”, – зазначила Шейко.

    Юристи визнають, що судових позовів про неосудність поки небагато в суперечках з банками. Хоча не виключають, що після вищезгаданої постанови ВСУ їх може стати більше.

    “Не виключено, що з часом банки, щоб убезпечити себе від таких позовів, стануть вимагати від потенційних позичальників медичну довідку про їхню осудність. Що, до речі, не буде зайвим у випадках, коли люди будуть погоджуватися брати дорогі кредити під 30% річних і вище”, – зіронізував Ростислав Кравець.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми