На початок року суди стали на бік 12 банків-банкрутів. Протягом року таких банків буде значно більше.
радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.
"Ця цифра початкова. Після хвилі рішень Національного банку про виведення комерційних банків з ринку незаангажовані юристи звертали увагу на суперечливість деяких рішень. Уже тоді йшлося про те, що їх можна оскаржувати в судах. Протягом 2017-го року будемо бачити нові оскарження", - говорить Олексій Кущ.
Однак судове рішення на користь банку ще не означає повернення його на ринок. Повернути банківську ліцензію буде важко з технічних причин, наголошує експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт: Пенсіонери в Україні заживуть по-новому
"Національний банк приймав рішення про визнання цих банків неплатоспроможними. Їх позбавляли банківської ліцензії, виводили з ринку. Вводили туди тимчасову адміністрацію від Фонду гарантування вкладів. Коли власники банку оскаржують це рішення, то лише повертають контроль над юридичною особою - банком. Відновлюють свій адміністративний контроль над юридичною особою, але не мають банківської ліцензії. Тобто не мають права вести банківську діяльність", - говорить Кущ.
Ці банки не з'являються на ринку як фінансові установи після оскарження рішення регулятора у суді.
"Не уявляю, як можна оскаржити рішення Національного банку, а потім прийти і отримати там ліцензію. Це можливо при новому керівництві, якщо воно визнає попередні дії помилковими", - додає експерт.