Голова правління Приватбанку Олександр Шлапак допускає можливість створення компанії з управління активами, в яку банки на певних правилах і підставах зможуть передавати свої токсичні активи.
"Зараз ми з департаментом та аудиторами робимо все для того, щоб перемовини з колишніми акціонерами щодо обслуговування проблемного портфелю пройшли успішно. Вести їх, на моє переконання, повинні ті, з ким колишні власники домовлялись про мирний перехід банку під крило держави", - сказав Шлапак.
"Якщо порозуміння буде знайдено – прекрасно. Якщо ні, ми знайдемо можливість виділити з балансу банку токсичний портфель. А колишні акціонери будуть вести дискусії з іншими людьми", - заявив голова правління.
За його словами, наразі існує рішення цієї проблеми (токсичних активів - Ред.), воно просте за своєю формулою, але складне за реалізацією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В української "дочки" Сбербанку великі проблеми
"Такі приклади були - американські, японські, шведські. Мова про створення банку токсичних активів, компанії з управління активами, в яку, "Приват" та, я переконаний, що й інші банки з великим задоволенням передали б на певних правилах і підставах, свої токсичні активи", - повідомив Шлапак.
"Але у цьому банку мають працювати професіонали, з досвідом проведення спеціальних розслідувань. Як в Україні, так і за кордоном", - сказав голова правління.
"Нам не потрібна компанія з управління активами, яка допоможе нам рахувати, скільки процентів треба заплатити чи в якому обсязі формувати резерви. Це ми зробимо самі. А от КУА, що знайде структури і персон, які завдали шкоди банку, виявить кримінальні схеми та осіб не тільки в Україні, а й за її межами, та допоможе їх притягнути до відповідальності - це вже інша справа", - підсумував він.