Підставою для зниження ставок стало відновлення довіри населення до банків і макроекономічна стабілізація.
«Ставки за депозитами продовжать поступове зниження, як це відбувалося впродовж минулого року. З початку нинішнього року депозитний ринок просів в середньому на 0,5-1% за всіма видами вкладів. Надалі депозитні ставки продовжать зниження – в середньому за рік ми прогнозуємо зниження ще на 3-4%. Довіра до фінансових інститутів збільшилася, що дозволить банкам подовжувати ліквідність», – спрогнозував для проекту «50 провідних банків України – 2017» заступник голови правління Банку Кредит Дніпро Андрій Мойсеєнко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і де забрати гроші за заощаджену субсидію
Головний казначей Альтбанку Наталія Жиленко більш консервативна. «Якщо відштовхуватися від прогнозу щодо інфляції на рівні 9,1% (плюс-мінус 2%), то зниження ставок за гривневими депозитами може скласти 2-3% до кінця року. А у валюті ставки залежно від терміну депозиту можуть знизитися на 0,5%-1,5%», – вважає експерт.
Процес зниження ставок розпочався ще на початку 2016 року. За рік середня ставка за гривневими річними депозитами зменшилася приблизно на 3,5%. Тоді головною причиною зниження ставок був значний запас ліквідності внаслідок призупинення масового кредитування. «Враховуючи, що одне з основних завдань фінансових установ – відновлення доступного кредитування населення та бізнесу, банки продовжували знижувати ставки за вкладами. При цьому щоб подовжити ресурси, що залучаються, пропонувалися найвигідніші умови за терміновими депозитами на тривалі терміни», – пояснив Андрій Мойсеєнко.