Заступник в.о. голови НБУ пояснив, звідки беруться високі відсотки за вкладами.
Українські державні банки штучно завищують депозитні ставки, щоб залучити вклади українців. Про це розповів заступник голови та в.о. голови Нацбанку Дмитро Сологуб.
"Народ довіряє держбанкам часто менше, ніж комерційним банкам, але все-таки розрив в 500 базисних пунктів між депозитною ставкою банку з іноземним капіталом і держбанку – це дивно. Держбанки навряд чи повинні задавати верхню частину діапазону ставок за депозитами", – заявив Сологуб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США обвалили долар гучною відставкою
Наприклад, приватний Райффайзен Банк Аваль зараз за річним гривневим вкладом пропонує клієнтам 10,3%, тоді як державний Ощадбанк – 15,5%.
Різниця ставок пояснюється тим, що держбанки не мають комерційної мети, пояснив Сологуб.
"Держбанки приймають рішення трохи не так, як це робиться в комерційних банках. Все-таки орієнтації на отримання прибутку, як в комерційних банках, в державних установах ми не бачимо", – говорить в.о. голови Нацбанку.
Нагадаємо, підготовлений НБУ огляд банківського сектора свідчить, що основні ризики для стабільності банківської системи України полягають в низькій операційній ефективності державних банків і низькій якості їхніх активів.