Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банкомат "зажував" картку: план дій

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: банки

    Куди дзвонити, коли повернуть і що говорити.

    1997_14703866_bankomat_kartochka_dengi_ruki_79253_20x1152.jpg (44.33 Kb)

    Банківську карту можна знайти в гаманці практично будь-якого українця. І, як свідчать результати дослідження компанії GfK, 90% власників карт, отримавши зарплату або пенсію, йдуть до банкомату знімати "готівку". Що робити, якщо банкомат зажував банківську карту або не видав гроші, але списав кошти з рахунку.

    Що робити, якщо банкомат "з'їв" карту

    Банкомат може вилучити карту "спеціально", якщо її власник ввів неправильний пін-код від трьох до п'яти разів поспіль, просто забув карту в апараті після закінчення операції або ж у банку є підозра, що картку було викрадено. Також банкомат може "проковтнути" карту через раптове відключення електрики, неправильне обслуговування банкомату або на апараті шахраями встановлено спеціальний пристрій кардрідер, яка краде інформацію з карти.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "План Маршалла" розпочинає свою дію

    Іноді банкомати показують, з якої причини карту "з'їли". Наприклад, на моніторі може з'явиться повідомлення: "Card is retained" (карта вилучена) або спеціальні коди. "04" - вилучення без причини, "41" - карта була загублена або "43" - карта була вкрадена. В першу чергу можна спробувати натиснути кнопку "скасування" на банкоматі. Якщо це не допоможе, варто зателефонувати в колл-центру банку або в компанію, яка обслуговує банкомати. Номер телефону повинен бути розміщений на самому банкоматі.

    У такій ситуації карту "звільнять" від банкомату під час інкасації. Якщо банкомат знаходиться недалеко від відділення банку, варто звернутися безпосередньо в банк. Можливо, співробітник може прискорити процес "повернення".

    Після того, як банк "зажував" карту, наступний клієнт може ним скористатися без будь-яких проблем і шкоди для "з'їденої" карти. Тому стояти біля банкомату доти, поки карта не повернеться, немає сенсу. Але і йти до того, як подзвонили в банк, не варто. Під час розмови з оператором потрібно уточнити, коли і де можна повернути карту і які документи потрібно принести з собою (швидше за все - паспорт та ІПН).

    На сайті одного з великих українських банків йдеться про те, що "з'їдену" карту можна безкоштовно відновити в будь-якому відділенні банку в той же день. Інші банки стягують оплати за відновлення карти.

    Що робити, якщо банкомат не видав гроші

    Якщо банкомат не видав кошти, але при цьому вони списались з рахунку, потрібно в першу чергу зателефонувати в банк і описати ситуацію. Така ситуація може виникнути як через технічний збій, так і через проблеми зі зв'язком, електропостачанням і т.д. Залежно від банку гроші можуть повернути на рахунок протягом 24 годин або ж після розслідування. Оператор колл-центру банку повинен відповісти, коли буде розглянуто звернення.

    Якщо банк не може визначити, чи дійсно клієнт не отримав кошти, підтвердити ці слова може тільки інкасація. Якщо виявиться, що в банкоматі коштів більше, ніж повинно бути (з урахуванням списаних, але не виданих коштів), гроші повинні повернути клієнту банку. Юрист Олександр Плохотнік радить звернутися в банк з письмовим зверненням, однак, багато фінансових структур приймають звернення і по телефону.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми