Майже половина українського населення "по вуха" в кредитах.
В 2012 році середній обсяг наявного річного доходу на 1 громадянина по країні становив 23,9 тисячі гривень, - йдеться в даних Державної служби статистики, передає "Мінфін".
У Києві цей показник перевищує середньодержавний більш ніж удвічі, у Донецькій області - на 15%, у Дніпропетровській - на 14%, у Київській та Запорізькій областях - на 9% і 8% відповідно.
Низький рівень наявного доходу на душу населення був у Закарпатській, Тернопільській та Чернівецькій областях, що пов'язано з особливостями господарських відносин у даних регіонах.
"Схожа ситуація і на регіональному депозитному ринку. Так, станом на 1 квітня 2013 року, в столичному регіоні обсяг депозитів фізичних осіб у розрахунку на 1 жителя в 3,4 рази перевищує середній показник по країні (8,6 тисячі гривень)", - зазначають в Незалежній асоціації банків України (НАБУ).
"В Одеській, Харківській, Львівській, Запорізькій, Дніпропетровській областях та в Криму цей показник близький до загальнодержавного рівня, а в західних регіонах і Житомирській і Кіровоградській областях він не перевищує 4 тисяч гривень", - відзначили в асоціації.
Разом з тим, столичний і промислові регіони також є лідерами за обсягом кредитів фізичних осіб у розрахунку на 1 жителя.
За даними НБУ, на початок квітня 2013 року обсяг кредитів на 1 жителя в столичному регіоні перевищує 16 тисяч гривень, в Одеській області становить приблизно 6 тисяч гривень, у Дніпропетровській та Харківській областях - 4,4 тисячі гривень і 3,6 тисячі гривень відповідно.
"Рівень закредитованості населення (співвідношення заборгованості за кредитом на 1 людину і реального наявного річного доходу на 1 людину) в Києві і області становить близько 40%, в Одесі - 28%", - наголошують в НАБУ.
"Найнижчим цей показник є у Чернігівській, Сумській та Луганській областях (по 8%), а також у Черкаській, Тернопільській, Рівненській, Полтавській, Кіровоградській і Вінницькій областях (по 9%)", - йдеться в дослідженні.
"Середнє значення показника по країні становить 17%, а при його розрахунку не за загальною кількістю жителів, а за кількістю працюючих, він наближається до 40%", - підкреслили в асоціації.
"Доходи населення за регіонами продовжують зростати. Так, в 2012 році реальний наявний дохід у розрахунку на одну людину в середньому по країні зріс на 9,7%", - повідомили в НАБУ.