Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Коломойський почав давати свідчення для НАБУ проти Гонтарєвої

  • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: Коломойський, НАБУ, Приватбанк, Гонтарєва

    Олігарх Ігор Коломойський дав свідчення НАБУ в справі про націоналізацію Приватбанку.

    8127_07124440_ak.jpg (47.56 Kb)

    Про це Українській правді стало відомо від двох співрозмовників - знайомого із ситуацією та співробітника правоохоронних органів.

    Детективи Антикорупційного бюро записували ці свідчення в посольстві України в Швейцарії (Берн) у 20-их числах листопада.

    За словами одного з них, Коломойський в своїх свідченнях назвав членами злочинного угруповання Макара Пасенюка, Валерію Гонтареву, Катерину Рожкову, а також детально розповів про те, як приймалося рішення про націоналізацію Приватбанку.

    Як повідомлялося, у грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

    Держава отримала 100% в його капіталі, а Приватбанк було докапіталізовано на 116,8 млрд гривень.

    У рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in та були обмінені на акції додаткової емісії банку.

    Загальна сума проведеного bail-in становила 29,4 млрд гривень.

    9 червня 2017 року Коломойський подав перший позов до Національного банку й Приватбанку про розірвання договорів поручництва.
    Протягом червня екс-акціонер подав до суду ще декілька позовів, направлених проти Кабміну, НБУ та Приватбанку.

    У вересні Коломойський подав ще два позови проти НБУ.

    Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що Коломойський заперечує в суді рішення про визнання Приватбанку неплатоспроможним і його націоналізацію.

    Рожкова також заявила, що їй та її колегам постійно погрожують у ситуації з "Приватбанком".

    Загалом Коломойський та пов’язані з ним компанії та особи подали до суду 90 позовів у зв`язку з націоналізацією Приватбанку на загальну суму 8,913 мільярда гривень.

    Як повідомлялося, 10 серпня директор НАБУ Ситник заявив, що НАБУ проводить економічні дослідження щодо справи про розкрадання коштів Приватбанку.

    Ситник заявив, що у справі про розкрадання коштів "Приватбанку" є велика небезпека спричинення великих збитків державі.

    За словами екс-голови Приватбанку Олександра Шлапака, ГПУ відкрила кілька кримінальних справ проти колишніх керівників або власників банку за статтями 218 і 220 Кримінального кодексу, а саме - доведення банку до неплатоспроможності.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з доларом під новий рік

    У липні було оприлюднено листи Коломойського та Боголюбова на адресу голови НБУ Валерії Гонтаревої та голови уряду Володимира Гройсмана, в яких прописані зобов'язання, які вони погодилися виконати перед націоналізацією банку.

    1 липня збіг термін, коли екс-акціонери Приватбанку повинні були реструктуризувати кредити пов'язаних з ними компаній. Вони цього не зробили.

    Макар Пасенюк - керуючий директор компанії ICU, а також фінансовий радник президента Петра Порошенка.

    Співвласником і головою ради директорів групи ICU була екс-голова НБУ Валерія Гонтарева.

    Після призначення на посаду Гонтарева продала свою частку в ICU, а партнерами групи залишилися Пасенюк і Костянтин Стеценко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми