Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банки підвищуватимуть ставки по депозитам

  • Джерело: finclub.net.  → Ключові теги: банки, депозити

    Банкіри прогнозують зростання ставок за депозитами, починаючи з осені. Про це вони розповіли під час круглого столу «Як заробити на депозитах влітку?», організованого «Фінансовим клубом».

    7454_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    «При розміщенні депозиту важливим є фактор сезонності. Як правило зростання ставок починається у другому півріччі. Пікове значення за ставками у грудні, а вже з січня починається їх зниження. Тому при виборі депозиту я б орієнтувався на термін 6 місяців, щоб потім правильно перерозмістити депозит», – повідомив голова правління Банку Форвард Андрій Кисельов.

    За його словами, зараз пропозиція в банках за ставками ділиться на три основні категорії.

    «Перші – це банки з іноземним капіталом. У них зараз гривневий ресурс залучається максимум 11% річних, оскільки вони не відчувають потреби в ресурсі і можуть як альтернатива працювати із залишками юридичних осіб та залучати міжбанківські кредити від материнських структур. Другі – держбанки. Тут у плані ставок є певна магія, тому що наприклад, в Укргазбанку вони 14,5%, а в Ощадбанку – 12,5%, не знаю, як таке може бути. Третя категорія – банки, що активно кредитують, які борються за клієнта ставкою. У них всіх в середньому зараз по 15% річних», – пояснив Кисельов.

    За словами начальника департаменту роздрібного бізнесу банку “Глобус” Дмитра Замотаєва, цей рік також починався зі зниження ставок, яке було зупинено підвищенням облікової ставки НБУ.

    «Перше підвищення ставки в січні тенденцію зниження не переламало, а от друге, в березні, змусило банки ставки трохи підвищити. Зараз же ставки повернулися до рівня початку 2018 року. Думаю, на літо вони трохи «заморозяться», а з осені знову почнуть зростати», – зазначив він.

    При цьому банкіри відзначають, що з урахуванням інфляції зараз вже клієнти низки банків мають негативну прибутковість за депозитами.

    «14-15% річних – це недостатній інструмент для інвестиційного доходу, а швидше гавань для збереження коштів. Тому банки будуть більше конкурувати сервісом, а не ставкою. Досвід європейських банків показав, що залучати клієнта можна навіть і негативною ставкою, потрібно тільки покращувати сервіс», – прокоментувала в.о. голови правління банку «Альянс» Юлія Фролова.

    Зазначимо, за версією авторитетної премії FinAwards2018, найкращим ощадним вкладом в Україні визнано «Строковий в національній валюті» від Приватбанку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми