Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банки підвищуватимуть ставки по депозитам

  • Джерело: finclub.net.  → Ключові теги: банки, депозити

    Банкіри прогнозують зростання ставок за депозитами, починаючи з осені. Про це вони розповіли під час круглого столу «Як заробити на депозитах влітку?», організованого «Фінансовим клубом».

    7454_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    «При розміщенні депозиту важливим є фактор сезонності. Як правило зростання ставок починається у другому півріччі. Пікове значення за ставками у грудні, а вже з січня починається їх зниження. Тому при виборі депозиту я б орієнтувався на термін 6 місяців, щоб потім правильно перерозмістити депозит», – повідомив голова правління Банку Форвард Андрій Кисельов.

    За його словами, зараз пропозиція в банках за ставками ділиться на три основні категорії.

    «Перші – це банки з іноземним капіталом. У них зараз гривневий ресурс залучається максимум 11% річних, оскільки вони не відчувають потреби в ресурсі і можуть як альтернатива працювати із залишками юридичних осіб та залучати міжбанківські кредити від материнських структур. Другі – держбанки. Тут у плані ставок є певна магія, тому що наприклад, в Укргазбанку вони 14,5%, а в Ощадбанку – 12,5%, не знаю, як таке може бути. Третя категорія – банки, що активно кредитують, які борються за клієнта ставкою. У них всіх в середньому зараз по 15% річних», – пояснив Кисельов.

    За словами начальника департаменту роздрібного бізнесу банку “Глобус” Дмитра Замотаєва, цей рік також починався зі зниження ставок, яке було зупинено підвищенням облікової ставки НБУ.

    «Перше підвищення ставки в січні тенденцію зниження не переламало, а от друге, в березні, змусило банки ставки трохи підвищити. Зараз же ставки повернулися до рівня початку 2018 року. Думаю, на літо вони трохи «заморозяться», а з осені знову почнуть зростати», – зазначив він.

    При цьому банкіри відзначають, що з урахуванням інфляції зараз вже клієнти низки банків мають негативну прибутковість за депозитами.

    «14-15% річних – це недостатній інструмент для інвестиційного доходу, а швидше гавань для збереження коштів. Тому банки будуть більше конкурувати сервісом, а не ставкою. Досвід європейських банків показав, що залучати клієнта можна навіть і негативною ставкою, потрібно тільки покращувати сервіс», – прокоментувала в.о. голови правління банку «Альянс» Юлія Фролова.

    Зазначимо, за версією авторитетної премії FinAwards2018, найкращим ощадним вкладом в Україні визнано «Строковий в національній валюті» від Приватбанку.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми