Найактивніше відсотки ростуть за гривневими вкладами, але валютні позики теж зрушилися з мертвої точки.
"Мертвий" сезон на депозитному ринку закінчився. Слідом за НБУ, який кілька разів піднімав облікову ставку, банкіри почали й самі масово підвищувати ставки за депозитами в нацвалюті. Про це свідчать дані дослідження, проведеного аналітиками порталу "МінФін".
Так, за перші два тижні вересня середні ставки за річними гривневими вкладами зросли відразу в дев'яти банках. Фінустанови не зважали: прибутковість депозитів у деяких банках зросла на 1-2% річних. У шести з цих банків подорожчали вклади і на інші терміни.
В цілому в 31 банку, які беруть участь у дослідженні, середні ставки за річними депозитами у гривні виросли на 0,31% річних.
У Нацбанку обіцяють: це не межа. Вже скоро фінустановам стане не вистачати грошей, і ставки за гривневими вкладами виростуть ще помітніше.
А ось на ринку валютних депозитів панує відносний штиль. Ледь помітно впала середня прибутковість за безстроковими доларовими вкладами – на 0,03%. Щодо заощаджень на інші терміни вона, хоч і символічно, але все ж підросла.
Проте, і тут ситуація починає змінюватися на користь вкладників. Раніше банки, в основному, зменшували прибутковість вкладів. Але з початку вересня середні ставки за річними заощадженнями в американській валюті зросли в чотирьох банках. Ще один банк вирішив не залучати довгу валюту, проте підвищив прибутковість за внесками на 3 і 6 місяців.
З євро схожа ситуація. Ставки за депозитами в євровалюті на всі терміни ледь помітно підросли. Ціни на річні депозити підвищили три банки.
В цілому ставки за депозитами у валюті залишаються на історичному мінімумі. Але ті, у кого є валютні заощадження, можуть заробити двічі – отримати дохід за рахунок зростання курсу і за рахунок відсотків за депозитом у банку.