Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Українці беруть кредити під 40% річних - експерт

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: кредити

    Щоб відновити в Україні кредитування, потрібно створити належний рівень захисту прав кредиторів та швидке задоволення їх вимог. Щоправда це не працюватиме з тими кредитними ставками, які маємо зараз.

    41_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    Про це розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

    "Навіть для найбільш стабільних позичальників середньостроковий кредит терміном до року коштує від 25%. Це пов'язано з високою обліковою ставкою Нацбанку - 18%. Найближчі 5-6 місяців не бачу передумов, щоб ставка знизилася. Вона відображає економічну ситуацію в країні", - каже експерт.

    Населення бере переважно споживчі кредити під 35-40%. Водночас жодні бізнес-проекти під такі високі ставки реалізовувати не можна. Це прямий шлях до банкрутства.

    "Іпотечне кредитування не працює. Його можна відновити тільки після стабілізації відсоткових ставок і створення якісного кредитного середовища. Для цього потрібні довгострокові ресурси. Іпотечні кредити працюють там, де є недержавні пенсійні фонди, недержавне медичне страхування", - додає Олексій Кущ.

    В Україні понад 50% кредитів - проблемні. Їх переважно накопичує бізнес.

    "У 2014-му Нацбанк застосував абсолютно неправильну модель реагування на банківську кризу. В усіх країнах банківську систему чистили від проблемних активів. В Україні ж її очистили від самих банків. Деякі з яких, крім проблемних, мали здорові активи", - пояснює експерт.

    За словами економіста Олександра Охріменка, ті умови, які пропонує Нацбанк, невигідні і позичальникам, і самим банкам.

    "Щоб відновити кредитування, регулятор повинен змінити нормативні документи. Незалежна Асоціація банків України розробила цілий план таких змін. Однак керівництво Нацбанку не хоче прислухатися до них", - каже економіст.

    Торік на депозитних рахунках населення розмістило 34 млрд грн. Валюти - $125 млн. Фактично обсяги гривневих депозитів перевищили рівень 2013 року.

    "Банки в основному заробляють не на кредитах, а на операціях з державними цінними паперами і з депозитними сертифікатами НБУ. Доходність останніх становить 16-17% річних. А облігації внутрішнього державного займу видають під 18-22%. Банки, коли встановлюють відсотки по депозитах, орієнтуються на цю дохідність", - резюмує Олександр Охріменко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми