Сьогодні власники грошових накопичень мають можливість вкласти їх в банк і через певний час отримати за це прибуток. Такий от банківський вклад звучить дуже заманливо, адже збільшення заощаджень здійснюватиметься без участі інвестора. Все ж об добитися гарантованого приросту капіталу, потрібно проаналізувати всі нюанси депозитів.
Економіка в кожній державі не завжди стабільна, а інфляція може поглинути практично весь прибуток. Вкладник ризикує вибрати не дуже надійний банк, який обіцяє на початку співпраці великі доходи, а в підсумку організація стає банкрутом. Тому у багатьох інвесторів виникає питання про те, чи варто відкривати депозит?
В першу чергу необхідно розібратися в основних теоретичних аспектах фінансової системи. Слово "deposition" в перекладі з латинської мови означає "передане на зберігання". Грошові кошти або цінні папери віддаються банку на зберігання (відкривається депозит) і перетворюються в кредити, позики, іпотеки, які видаються громадянам під відсотки. Так гроші не просто лежать в сейфі, а дійсно працюють.
Через певний час, фінансова установа нараховує інвестору винагороду (відсотки), додаємо до капіталу. Таким чином, депозит є фінансовим інструментом, у якого є свій термін обігу і рівень прибутку. Не варто забувати, що дохід безпосередньо залежить від вибору виду вкладення (строковий, накопичувальний або до потреби).
Успішні бізнесмени чітко знають, що активи повинні приносити дохід, а не залежуватися. Саме це є одним з головних плюсів депозиту, але він має й інші переваги:
1. легке відкриття рахунку;
2. можливість розмістити будь-яку суму;
3. популярність методу накопичення грошей;
4. стабільне зростання капіталу;
5. гарантія повернення вкладу з відсотками (якщо вибрати надійний банк);
6. індивідуальний підхід для отримання прибутку;
7. контроль банківських операцій спеціальними органами;
8. надійність і мінімальний ризик;
вкладник може під заставу взяти кредит.
Крім цього, такий от спосіб нарощування капіталу є перевіреним, тому що існує багато років.
Поняття депозиту має також свої мінуси:
1. інфляція;
2. обман з боку фінансової установи;
3. виникнення проблем у банку;
4. приховані комісії і незрозумілі умови вкладу.
Сьогодні багато банків працюють нечесно по відношенню до клієнтів, що за своєю суттю є великим мінусом і негативно відбивається на доході інвестора. Слід уважно вивчити всі умови, перш ніж відкривати депозит: подібні організації можна відрізнити за такими ознаками як наявність прихованих комісій,
незрозумілі умови нарахування дивідендів, нестандартні методи, що впливають на прибуток (використання пластикової карти, відкриття пенсійного рахунку, укладення договору страхування і т.д.), пропозиція особливих умов для зняття вкладу.
Надійний банк ніколи не ускладнює хороший і привабливий продукт, тому якщо інвестор зіткнувся з перерахованими вище факторами, це свідчить про невигідні пропозиції і, зрозуміло, відкривати депозит в такому закладі не варто. Саме тому робити депозити варто у дійсно перевірених місцях, одним з яких є точно "Банк Альянс".