Іпотечний досвід США має стати показовим прикладом правильного інвестування у власну економіку для України.
Про це заявив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.
У США діє 30-річна іпотечна програма з фіксованою ставкою в 2,7% для придбання громадянами власного житла, що підняло країну на лідируючі позиції з доступності житла і низьких ставок.
«Іпотечний досвід США – показовий приклад правильного інвестування у внутрішню економіку, коли кошти вкладаються у розвиток будівельної галузі завдяки іпотечним кредитам населенню, а потім ці ж кошти повертаються до державного бюджету. Це – безперервна циркуляція ресурсів у власній країні, яка з кожного обороту дає поштовх економіці. І така практика, на моє переконання, має застосовуватись в Україні. Особливо враховуючи той факт, що в українських реаліях розмір мультиплікатора в будівництві складає приблизно 6, – тобто кожна гривня, вкладена у сектор, виробляє для економіки додаткових 6 гривень», – написав Парцхаладзе.
27 січня Кабмін підтримав ініціативу Глави держави про доступну іпотеку в межах 7% річних та затвердив Порядок здешевлення для громадян вартості іпотечних кредитів, розроблений Мінфіном (з доопрацюванням).
Деталі дешевої іпотеки: скористатись новою програмою зможуть громадяни України, які потребують житла, отримавши часткову компенсацію процентів за іпотечними кредитами;
процентна ставка для них буде складати 7% річних, термін кредиту – 20 років;
перший внесок становитиме 15% вартості іпотеки;
кредит буде обмежений максимальною сумою у 2 млн грн;
нормативна площа — 50 кв. м загальної площі житла на одного громадянина або сім’ю з двох осіб і 20 кв. м — на кожного наступного члена сім’ї.