Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банко скоротили свої прибутки - знайдено пояснення

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

    У січні-травні чистий прибуток українських банків склав 23,841 млрд грн, що на 5,1 млрд грн менше, ніж роком раніше (28,964 млрд грн).

    6618_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    «Головним чином, це стало результатом негативних фінансових результатів від переоцінки вартості та операцій з купівлі-продажу банками цінних паперів (-3,1 млрд грн за 5 місяців 2021 року), тоді як процентні та комісійні доходи банків – навпаки, зросли (на 2 та 8,3 млрд грн відповідно до аналогічного періоду минулого року)», – повідомив голова ради НБУ Богдан Данилишин.

    При цьому у травні чистий прибуток банків зріс на 6,3 млрд грн, що майже вдвічі більше, ніж у травні 2020 року (3,8 млрд грн).

    За даними Ради НБУ, зменшення вартості фондування банків сприяло зниженню їх процентних витрат у січні-травні 2021 року (на 7,6 млрд грн порівняно із січнем-травнем торік), що дозволило компенсувати збільшення комісійних та загальних адміністративних витрат банків (на 3,9 та 3,1 млрд грн відповідно).

    Відновлення економічної активності на тлі згортання карантинних обмежень сприяло також зменшенню відрахувань банків у резерви (на 40% або 3,2 млрд грн порівняно з січнем-травнем 2020 року).

    Ліквідність банківської системи (коррахунки банків та депозитні сертифікати НБУ) зросла до понад 225 млрд грн, понад як вчетверо перевищуючи необхідний рівень обов’язкових резервів (54,5 млрд грн). Ключовими чинниками збільшення ліквідності банківської системи стали купівля Нацбанком іноземної валюти на міжбанківському ринку та скорочення залишку коштів на рахунку уряду в НБУ.

    Регулятивний капітал банків у травні зріс на 4,2% до 189,4 млрд грн, оновивши максимум з 2015 року. На тлі активізації кредитної активності банків, адекватність як регулятивного, так і основного капіталу у травні дещо знизилася (до 22,64% та 16,76% відповідно), залишаючись понад як удвічі вищою від мінімально необхідних нормативних значень (відповідно 10% та 7%).

    Нормативи ліквідності та кредитних ризиків банків також перебувають у межах нормативних значень, зазначив Данилишин.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми