Фонд гарантування вкладів фізичних осіб гарантує повернення коштів у межах встановленої законодавством суми відшкодування. Сьогодні це – 200 тис. грн незалежно від кількості вкладів в одному банку. А гарантії Фонду поширюються на вклади фізичних осіб, у т.ч. – фізичних осіб-підприємців.
Коли Фонд розпочинає виплату відшкодування:
не пізніше 20 робочих днів з дня початку процедури виведення Фондом банку з ринку (для банків, база даних про вкладників яких містить інформацію про більше ніж 500 000 рахунків, – не пізніше 30 робочих днів).
Якщо в цей час у банку діє тимчасова адміністрація, виплати здійснюються за договорами, строк дії яких закінчився станом на день початку виведення Фондом цього банку з ринку, та за договорами банківського рахунку (поточні рахунки).
Після прийняття рішення НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку отримати відшкодування мають право всі вкладники, незалежно від строку закінчення дії договору.
Як Фонд здійснює виплату коштів вкладникам:
через визначені банки-агенти;
вкладник сам обирає банк та відділення, у якому хоче отримати гарантоване Фондом відшкодування. Надсилати до Фонду заяви чи будь-які інші документи для отримання відшкодування за вкладом, не потрібно, окрім окремих випадків;
для отримання коштів вкладнику необхідно звернутися до банку-агента і пред’явити паспорт та документ, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ідентифікаційний номер).
Відшкодування коштів за вкладом в іноземній валюті відбувається в національній валюті України.
У серпні 2021 року в Україні змінили принцип виплат гарантованих вкладів. Кошти за ощадними та депозитними сертифікатами більше не відшкодовуються. Водночас, Фонд і далі відшкодовує кошти за іменними ощадними (депозитними) сертифікатами банку, виданими до 30 червня 2021 року.
Правила розрахунку суми відшкодування коштів також змінили:
Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку;
перерахунок валютних вкладів здійснюється за офіційним курсом НБУ, що діяв в останній день, перед початком виведення банку з ринку. Раніше ці розрахунки здійснювалися станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку;
змінюються також терміни, коли відшкодовується вклад. Припиняється виплата гарантованого відшкодування після затвердження ліквідаційного балансу. Це означає, що процедура ліквідації завершилась.