Кредитна історія — це досьє позичальника про всі поточні та сплачені кредити, вона містить інформацію про те, наскільки вчасно погашалася заборгованість.
Думка про те, що відсутність кредитної історії — це добре, є хибною, оскільки в такому випадку кредитор не може якісно оцінити вірогідність повернення кредиту.
Активне користування кредитами (за умови їх повернення) для кредитора є свідченням того, що з великою ймовірністю, наступний кредит, виданий такому позичальнику, буде успішно повернуто.
Наявність кредитної історії є вигідною як для кредиторів, так і для відповідальних позичальників. Кредитори отримують хороших клієнтів, позичальники — лояльніші умови кредитування та легке погодження кредитів.
Фінкульт поділився кількома порадами, які допоможуть не зіпсувати свою кредитну історію.
5 факторів, які допоможуть покращити кредитну історію
Активне користування кредитами та кредитними картами з дотриманням всіх умов виплат.
Вчасне погашення кредитів, згідно з графіком платежів та уникнення прострочених заборгованостей.
Погашення наявної простроченої заборгованості, якщо вона виникла на поточний період.
Якщо у позичальника одночасно оформлено декілька кредитів — закрийте один з договорів — це позитивно позначиться на вашій кредитній історії.
Якщо банк віднесено до категорії неплатоспроможних та запроваджено процедуру тимчасової адміністрації або ліквідацію банку — не припиняйте платити у розмірах і у строки, встановлені умовами кредитного договору.
Як здійснювати погашення кредиту після віднесення банку до категорії неплатоспроможних
Під час тимчасової адміністрації позичальник здійснює платежі для погашення кредиту на реквізити банку, вказані у кредитному договорі.
Після відкликання банківської ліцензії та початку процедури ліквідації, сплату заборгованості необхідно здійснювати на накопичувальний рахунок, що відкривається у НБУ.
Відомості про ліквідацію банку та реквізити накопичувального рахунку розміщуються на сайті неплатоспроможного банку та на сайті Фонду гарантування вкладів.
Погасити кредит можна:
через відділення будь-якого діючого (платоспроможного) банку згідно з його тарифами;
за допомогою дистанційних каналів діючих (платоспроможних) банків (веб-банкінг, мобільні додатки);
готівкою за допомогою платіжних терміналів;
готівкою через каси діючих (працюючих) відділень неплатоспроможного банку.
Завжди дбайте про власну кредитну історію, адже гарна кредитна історія є запорукою ухвалення кредиту на більш лояльних умовах кредитування.