Українські банки почали підвищувати відсотки за депозитами. Невеликі фінустанови вже пропонують гривневі вклади під 13-17% річних, а великі банки – під 8-10%. Однак ця прибутковість все одно не покриває інфляцію, яка досягла майже 27%.
Тож українці не поспішають нести гроші на депозити. Це у поєднанні з політикою Нацбанку може призвести до продовження зростання ставок.
Поки що ні громадяни, ні бізнес не поспішають нести свої заощадження на депозитні рахунки. Загалом українці тримають у банках 1,75 трлн грн. Проте понад 70% цієї суми – 1,3 трлн грн – перебуває на поточних карткових рахунках.
На переваги потенційних вкладників впливають не лише депозитні ставки. Так, зняти гроші з поточного рахунку, на відміну від депозитного, можна будь-якої миті. Крім того, дохід з депозитів оподатковується 19,5% податком (18% ПДФО + 1,5% військового збору).
При цьому незабаром в Україні можуть з'явитися нові типи вкладів. Це пов'язано із рішенням НБУ оновити нормативи щодо резервування для банків. Експерти вважають, що тепер фінустановам доведеться знизити ставки за гнучкими депозитами (з можливістю дострокового зняття), а також запропонувати вклади на 7 та 14 днів із пролонгацією.
Ставки за звичайними терміновими депозитами при цьому можуть піднятися ще 2-3,5 процентних пункти до кінця лютого. Тобто ставки у великих банках можуть перевищити 10% річних, а у невеликих фінустановах досягти 19%.