Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Перелік банків з проблемними кредитами

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки, кредити

    Частка кредитів, що не працюють (NPL), у банківській системі України за 2022 рік збільшилася з 30% до 38,1% загального обсягу кредитів. Тенденція погіршення якості кредитного портфеля спостерігається з квітня минулого року. П’ять років тому частка NPL складала 57%.

    5963_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    Чому це нормально? Такий результат є закономірним, оскільки війна призвела до втрати частини застав або їхнього знецінення, погіршення фінансового стану позичальників. За 2022 рік частка NPL у кредитах фізичним особам зросла майже вдвічі, проте переважну частину (70%) приросту NPL склали кредити суб’єктам господарювання.
    Реальні обсяги поганих кредитів потрібно знати клієнтам банків, оскільки це разом з іншою інформацією дає змогу оцінити їхню стійкість та ймовірність визнання банка неплатоспроможним.
    Розподіл поганих кредитів у банках
    Кредит, що не працює (поганий, токсичний) — це кредит, за яким не виконуються умови початкової угоди. За визначенням МВФ, до NPL належать позики, за якими виплату відсотків і основного боргу прострочено на 90 днів або є інші підстави сумніватися в тому, що виплати буде здійснено в повному обсязі.
    Загальний обсяг NPL на початок 2023 року становив 432,1 млрд грн, за рік він зріс на 87 млрд грн. Дві третини цього приросту надали державні банки (без урахування ПриватБанку), ще 30% забезпечили банки з українським приватним капіталом.

    Державний ПриватБанк у кредитній статистиці завжди займає особливе становище. Його кредити, що не працюють, є величезними, а накопичили їх переважно за часів колишніх приватних власників банку. Позбутися їх банк не може через судові справи.
    Частка NPL становить:
    у державних банках (без ПриватБанку) — 41,1% (+13,7% за рік);
    у ПриватБанку — 69,2% (мінус 0,7 п.п.);
    у банках з українським приватним капіталом — 23,6% (+14,2%);
    у банках з іноземним капіталом — 18,9% (+1,1%).

    Частка кредитів, що не працюють, у 25 банках із найбільшим обсягом кредитного портфеля, %:
    Приватбанк - 69,2%
    Ощаданк - 49,6%
    Укрсімбанк - 43,7%
    Райфайзен банк - 13%
    Альфа-банк - 32%
    Укргазбанк - 28%
    ПУМБ - 24%
    Укрсиббанк - 14%
    ОТП - 18%
    Креді Агріколь Банк - 14%
    Кредобанк - 23%
    Ідея Банк - 64%
    Сітібанк - 23%

    Чим небезпечні для банківської системи кредити, що не працюють
    Зростання NPL призводить до того, що:
    банк має збільшувати відрахування до резервів під такі кредити, тобто заморожувати частину своїх активів. Це зменшує його капітал, що відіграє роль своєрідної подушки безпеки;
    від кредиту, що не працює, банк не отримує відсоткового доходу. Якщо витрати банку перевищують його доходи, він поступово втрачатиме ліквідність і не зможе проводити навіть касові операції клієнтів.
    Коефіцієнт покриття NPL (віднесення всіх резервів під збитки за кредитами до NPL) становив наприкінці 2022 року 95%.
    Водночас НБУ заявляє, що попри значні ризики ситуація з NPL є контрольованою, вона не загрожує стійкості банківської системи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми