Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Високі ставки за депозитами пройшли свій пік: що буде далі

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ставки за депозитами

    Високі ставки за депозитами, якими банки нарощували гривневу депозитну базу та роздували прибутковість банківського бізнесу, пройшли свій пік і надалі підуть на зниження, слідом за обліковою ставкою НБУ.

    9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Про це йдеться в огляді банківського ринку за I півріччя 2023 фінансового аналітика YouControl Романа Корнилюка.

    Він звертає увагу, що індекс середніх депозитних ставок UIRD, який за 1 півріччя зріс із 12.8 до 15.4% річних, наприкінці серпня склав уже 14.7%.

    «Депозитні ставки насправді пройшли плато й заходять на „м'яку посадку“. Відтак за неповні 2 місяці розпочався поступовий процес корекції депозитних ставок: схоже що UIRD сповзатиме і далі вниз за обліковою ставкою НБУ, котру знизили з 25% до 22% наприкінці липня 2023 р. Це не дуже втішна новина для вкладників», — зазначив експерт.

    За словами Корнилюка, враховуючи зниження інфляції, певний час зниження депозитних ставок не буде особливо відчутним.
    «Якщо зважати на більш потужну низхідну динаміку по інфляції та гарні консенсус-прогнози, то реальна привабливість гривневих депозитів поки що зберігається на прийнятному рівні», — зазначив він.

    Як звертає увагу аналітик, економісти вже починають активно критикувати дії Нацбанку, закликаючи до зниження ставок по депозитним сертифікатам і повернення банкам стимулів до кредитування реальної економіки. На їхню думку, прибутки банків є неадекватно високими.

    «Зв'язування надлишку ліквідності строковими депозитами, що вимагають обов’язкового резервування, високі рівні облікової ставки та дії НБУ щодо її трансмісії на дохідність фінансових інструментів, сформували шалений попит банків на депозитні сертифікати НБУ та ОВДП уряду, відсотки за якими генерують гігантські процентні доходи й роздувають прибутковість банківського бізнесу», — йдеться в огляді.

    Водночас, зазначає експерт, фахівці регулятора запевняють, що ціна на гроші - не основна причина згортання кредитування.

    «Банки просто тверезо оцінюють ризики й навіть при низьких ставках продовжать так само строго ставитись до позичальників доки іде війна. До того ж стимулювання стратегічних чи соціальних проєктів пільгового кредитування — прерогатива економічного блоку Кабміну, який може компенсувати ставки з бюджету», — зазначається в огляді.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми