Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Названо основні причини блокування карток банком

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки, блокування рахунку

    «Мою картку заблокували. Що робити?» — такі звернення часто можна зустріти на форумі Finance.ua та у телеграм-каналі наших друзів «Картковий клуб». Finance.ua розповідає про основні причини блокування карток.

    6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

    1. Фінмоніторинг

    Однією з найпоширеніших причин, через які блокуються карткові рахунки, є порушення вимог внутрішнього банківського фінансового моніторингу. У кожному банку на вимогу НБУ створено спеціальну службу, яка пильно стежить за тим, які саме операції їхні клієнти проводять за картками.

    Якщо ви використовуєте картку лише для оплати товарів та послуг у торгових мережах, служба фінансового моніторингу вами навряд чи зацікавиться. А ось якщо ви часто поповнюєте картковий рахунок готівкою або навпаки — часто знімаєте готівку, готуйтеся, що вам почнуть ставити запитання. Причина — вас запідозрять у відмиванні грошей.

    Якщо обороти за картками будуть дуже великі - наприклад, перевищать 400 тис. грн на місяць — вас можуть попросити надати документи, що підтверджують походження коштів на ваших рахунках. Причому від банку до банку список таких документів може різнитись.

    Також під приціл служби фінансового моніторингу можуть потрапити ті, хто часто відправляє кошти за кордон або отримує грошові перекази з-за кордону. Знову ж таки: якщо таку операцію проводити 1−2 рази на квартал, питань не буде.

    2. Нетипові операції

    Розробники програмного забезпечення для банків працюють над удосконаленням системи штучного інтелекту, що аналізує операції за карткою. Іноді це допомагає врятувати кошти клієнта від розкрадання шахраями. Існує поняття «нетипова операція», тобто операція, яку клієнт ніколи не робив раніше.

    Якщо протягом тривалого часу кредитна картка використовувалася виключно для розрахунків у торгових мережах, і раптом з неї вирішили зняти велику (або не дуже) суму готівки… Банк швидше за все заблокує цю операцію. Після чого вам зателефонують із банку і уточнять: чи ви робите цю операцію, чи робите ви її свідомо і з доброї волі (тобто не під примусом).

    Часто буває, що шахраї обманом змушують українців зробити ту чи іншу операцію: або повідомити їм дані картки (включно з CVV/CVC-кодом), або підтвердити команду списання грошей з картки або зняття готівки в банкоматах. У цьому випадку лише спрацьовування внутрішньої системи безпеки на «нетипову операцію» для цього клієнта може допомогти врятувати гроші. На жаль, далеко не у всіх банках це працює як слід.

    3. Рішення виконавчої служби

    Ще однією поширеною причиною блокування карткових рахунків є наявність т.зв. виконавчого провадження.

    У випадку, якщо щодо клієнта банку є рішення суду — наприклад, про примусове стягнення аліментів з неплатника або навіть штрафу за порушення правил дорожнього руху (ПДР), на підставі такого документа можуть заблокувати всі карткові рахунки клієнта до моменту погашення заборгованості.

    Як повідомили нам у «Картковому клубі», банки діляться на тих, хто суворо виконує вказівки виконавчої служби (наприклад, ПриватБанк та monobank миттєво блокують рахунки), та тих, хто може «не помітити» отриману вказівку.

    При такому блокуванні рахунків їх можна буде поповнювати, а от видаткові операції робити не вдасться.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми