Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Правління НБУ вирішило зменшити облікову ставку

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, облікова ставка

    Правління Національного банку ухвалило рішення з 15 грудня зменшити облікову ставку з 16% до 15%.

    8712_402ea4165c8a77cd11f35cfb3a729596.jpg (65.78 Kb)

    Це рішення узгоджується зі сповільненням інфляції та поліпшенням інфляційних очікувань, що сприятиме збереженню привабливості гривневих інструментів для заощаджень, заявили в НБУ.

    Ідентичні очікування НБУ сформував ще у жовтні, коли його базовий прогноз передбачав зменшення облікової ставки до 15% в грудні і її утримання на цьому рівні протягом 2024 року.

    З 15 грудня облікова ставка, а разом з нею і ставка за основною операцією НБУ з розміщення депозитних сертифікатів овернайт встановлюються на рівні 15%. Ставка за тримісячними депозитними сертифікатами знижена до 19%, а ставка за кредитами рефінансування — до 21%.

    Наступне засідання правління НБУ з питань монетарної політики відбудеться 25 січня 2024 року.

    Як зазначають в НБУ, адаптація до режиму керованої гнучкості обмінного курсу пройшла успішно. Валютний ринок залишився стійким після запровадження нового курсового режиму. НБУ зберігатиме активну присутність на валютному ринку для задоволення структурного попиту та згладжування курсових коливань.

    Рівень міжнародних резервів залишається достатнім для підтримання курсової стійкості. На кінець листопада міжнародні резерви НБУ становили близько $39 млрд. Упродовж останніх місяців вони зменшилися через меншу ритмічність надходження зовнішнього фінансування.

    Ключовим ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку залишається перебіг повномасштабної війни, водночас посилилися ризики в частині міжнародної допомоги.

    Частково реалізувалися ризики ритмічності надходження зовнішньої фінансової допомоги. Зберігається високий рівень невизначеності щодо тривалості та інтенсивності війни.

    НБУ припускає, що відчутне зниження безпекових ризиків відбудеться не раніше 2025 року. У разі тривалішого періоду активних бойових дій очікуються додаткові втрати економіки та суттєвіший інфляційний тиск.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми