Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Курс долара встановив новий історичний рекорд

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: курс долара

  Національний банк України (НБУ) встановив на 20 лютого курс долара на рівні 38,28 грн/дол. Це новий історичний рекорд офіційної вартості "баксу" в Україні. Втім, ці значення все одно ще далекі від тих, які вже фіксувалися на готівковому ринку. Навіть станом на вечір 19 лютого курс долара в банках дещо випереджає офіційний і становить 38/38,45 грн (купівля/продаж).

  2083_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Про підвищення курсу повідомили в самому регуляторі. Минулий курсовий рекорд було встановлено в Україні 10 січня 2024 року. Тоді "долар за НБУ" коштував 38,23 грн, що на 5 копійок нижче за новий максимум.

  За останню добу офіційний курс долара збільшився на 30 копійок. За тиждень офіційна гривня ослабла до долара на 66 копійок. А ось в порівнянні з 1 січня 2024 падіння виглядає зовсім не так трагічно – долар підріс лише на 28 копійок.

  Рекорд же готівкового курсу значно перевищує нинішні показники. Восени 2022 року "розцінки" на готівкові долари сягали і 43 гривень. Крім того, слід враховувати, що прогнозний курс, "записаний" урядом у бюджеті-2024, становить 40,7 грн/долар.

  Причин для зростання офіційного курсу долара може бути кілька. Це і сезонний фактор (зазвичай долар в Україні якраз дорожчає в середині зими), і затримки з фінансовою допомогою міжнародних партнерів та блокування поляками кордону.

  Як уже неодноразово пояснював заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, причин для паніки немає. Адже при режимі гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем.

  Більше того, у НБУ прямим текстом попереджали, що таке може статися. "Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і зміцнюватися, коли ситуація покращується", - зазначав Ніколайчук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми