Член Ради Національного банку України, доктор економічних наук Василь Фурман заявив, що відтік депозитів із банків відбувся через сезонний чинник, а не через законопроєкт щодо мобілізації.
Про це він сказав в ефірі Еспресо.
«Тема відтоку коштів з банківської системи, знаєте, така маніпулятивна тема, яка звучала часто зі шпальт інтернет-видань чи, там, навіть на телебаченні. Нацбанк спростував ці всі пояснення і сказав про те, що це був сезонний чинник. Ми так і думали, просто неможливо робити будь-які висновки на прикладі лише одного місяця, а для нас надзвичайно є важливим тренд — він не визначається одним місяцем і для Національного банку на сьогодні, наприклад, стабільність на валютному ринку, курсова стабільність, макростабільність, стабільність банківської системи, зростання депозитів банківської системи, зростання кредитів — це надзвичайно важливі цілі», — розповів експерт.
За словами Фурмана, Нацбанк зазначив, що минулий рік був рекордним щодо збільшення депозитів у банківській системі, зокрема у гривні - 20,5%, й вони досягли свого історичного максимуму загальною сумою — 711 млрд грн.
«Ми казали, що сезонне значне збільшення, наприклад, депозитів, надходження на рахунки фізичних та юридичних осіб у грудні, й у січні незначний відплив, тому що зазвичай бюджетні видатки ще йдуть великі в останні місяці року, або якщо ми говоримо про фізичних осіб, то їм також в кінці року виплачують зарплати, премії. Потім історично люди витрачають кошти у січні, тому був незначний відплив депозитів. Але водночас уже у лютому ми побачили, що навпаки іде зростання депозитів у банках на 2,3%, і загальна сума вже на початок березня складається 77 млрд грн. Триває динаміка позитивна. У цілому ситуація на банківському ринку, на фінансовому ринку, на валютному ринку, з депозитами є контрольованою», — підсумував член Ради Національного банку України.