Банки. Кредити. Депозити, Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У банках України катастрофічний брак фахівців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, дефіцит кадрів

  Національний банк України фіксує посилення браку кваліфікованих кадрів у банках та небанківських фінансових установах.

  0224_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Про це в НБУ повідомили у відповідь на запит ЕП.

  «Банківський сектор безперебійно працює з початку повномасштабної війни, небанківський фінансовий сектор — демонструє стійкі ознаки відновлення. Водночас від початку 2023 року спостерігається відчутне зростання такого ризику як брак кваліфікованих кадрів.

  Зокрема, на зростання цього ризику вказують керівники банків і небанківських фінансових установ під час опитування НБУ про системні ризики», — повідомили в НБУ.

  Одним з факторів, які впливають на брак кадрів у банках в НБУ, називають процес мобілізації. Водночас регулятор відмовився називати точні дані щодо кількості мобілізованих працівників банків та небанківських фінансових установ «з огляду на потенційні ризики використання цієї інформації розвідувальними службами противника в рамках виконання завдань з оцінки бойового потенціалу та мобілізаційного ресурсу України».

  Щодо впливу мобілізації на динаміку розвитку економіки України, у Нацбанку зазначили, що наразі вона не є єдиною причиною дефіциту людей на ринку праці - на нього припадає лише 10 відсоткових пунктів скорочення чисельності робочої сили.

  «За оцінками НБУ, робоча сила у віці 15−70 років у 2023 році скоротилася більш ніж на чверть порівняно з 2021 роком насамперед через наслідки повномасштабної війни росії проти України. Майже половину цього скорочення забезпечило вибуття з робочої сили зовнішніх мігрантів. Значну роль відіграли й демографічні втрати та окупація, а також перехід до економічно неактивного населення (внесок цих чинників, за оцінками НБУ, становив близько 40 в. п.)», — пояснюють в НБУ.

  Водночас, за даними опитувань Нацбанку, 44% підприємств називали мобілізацію найвагомішою причиною скорочення робочої сили, 24% називали такою причиною міграцію населення.

  «Нестача персоналу нерівномірно розподілена за видами економічної діяльності. У 2023 році частіше відчували брак кадрів підприємства будівництва, транспорту та добувної промисловості. Відповідно до опитувань, підприємства цих видів діяльності частіше пов’язували брак працівників з мобілізацією та найвище оцінювали його негативний вплив на свою діяльність», — зазначають у Національному банку.

  Там додають, що спостерігають посилення диспропорцій на ринку праці, тобто невідповідність між потребами роботодавців та навичками шукачів роботи. При цьому, ці зміни, ймовірно, будуть мати довгострокові наслідки для економіки.

  «Для вирішення структурних проблем необхідні спільні заходи як бізнесу, так і держави. Зокрема, з розбудови заходів щодо інтеграції ветеранів та осіб з інвалідністю в ринок праці, розширення безбар'єрного доступу та адаптації на робочому місці, забезпечення можливостей дистанційної роботи та перенавчання тощо», — зазначили в НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми