В Україні стане на один держбанк більше. Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила рішення першої інстанції про стягнення у дохід держави активів підсанкційного бізнесмена В'ячеслава Богуслаєва – зокрема Мотор-Банку.
Про це повідомила заступниця міністра юстиції Інна Богатих. Таким чином Мотор-Банк стане сьомим державним банком. Після:
ПриватБанку;
Ощадбанку;
Укрексімбанку;
Укргазбанку;
Сенс Банку;
PIN банку.
При цьому частка держави у банківському секторі України на кінець 2023 року становила 53,2% за чистими активами. Тобто держава контролювала більше половини ринку.
У Богуслаєва відберуть не лише Мотор-Банк
Водночас, Мотор-Банк – не єдиний актив, конфіскований у Богуслаєва. Держава отримає також корпоративні права:
страхової компанії "Мотор-Гарант";
Вінницького авіазаводу;
ТОВ "Вертольоти МСБ".
Самому ж Богуслаєву наприкінці жовтня 2022 року повідомили про підозру за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ст. 111-2 (допомога державі-агресору). Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.
Слідство встановило, що компанія "Мотор Січ" продавала авіаційні двигуни для військових гелікоптерів Росії навіть після 24 лютого 2022 року. Зокрема, двигуни компанії знайшли у збитих російських гелікоптерах.
Водночас, у лютому 2023 року стало відомо, що Богуслаєву також інкримінували сприяння терористичній діяльності. Причиною цього стала робота філії підприємства у Сніжному в умовах окупації.
Персональні ж санкції проти Богуслаєва діють до 1 квітня 2033 року.
"Мотор Січ" же є одним з найбільших підприємств у світі з випуску двигунів для літаків та гелікоптерів, а також промислових газотурбінних установок. Компанія постачає продукцію у понад 100 країн світу.